Wikimedia Commons nuotr.

Bendras nuo Covid-19 mirusių žmonių skaičius pasaulyje perkopė 4 milijonus. Atsiradus naujai koronaviruso mutacijai „Delta Plus“ mokslininkai ir gydytojai stengiasi išsiaiškinti ar jis yra pavojingesnis už liūdnai pagarsėjusį „Delta“ variantą, kuris pasiglemžė tūkstančių žmonių Indijoje gyvybes.

Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, apie naująją „Delta Plus“ mutaciją pranešta daugiau nei 95 šalyse. Atsiradus mutantinei „Delta“ viruso versijai Indijoje vis dažniau pastebimas šio viruso plitimas į tokias šalis kaip JAV, Izraelis ar Didžioji Britanija. Vis sparčiau plintant naujoms Covid-19 mutacijoms dažniau yra pastebimas atotrūkis tarp pasiskiepijusių ir nevakcinuotų žmonių, kurių dažniausiai yra todėl, kad šalyje paprasčiausiai trūksta vakcinų dozių. Būtent todėl JAV ir kitos pasiturinčios šalys sutiko dalintis vakcinų dozėmis su sunkumus patiriančiomis šalimis. Nors JAV siunčia savo vakcinas kitoms šalims ,tačiau šioje šalyje didėjant sergančių koronavirusu skaičiui neseniai pranešta apie didžiausią mirčių skaičių- 600 tūkst., o netoliese esančioje Brazilijoje – daugiau nei 520 000, nors manoma, kad realūs skaičiai yra daug didesni, nes prezidento Jairo Bolsonaro kraštutinių dešiniųjų vyriausybė jau kuris laikas menkina virusą.

Indijoje situacija gerėja?

Penktadienį vykusioje spaudos konerencijoje dėl koronaviruso situacijos Indijoje NITI „Aayog“ narys (sveikatos apsaugos) dr. V K Paulas teigė, kad 12-oje valstybių aptikta 56 „Delta Plus“ atvejai. Nors susirgimų Covid-19 liepos 7 dieną buvo užfiksuota apie 40 tūkst. šalyje, tačiau lyginant su birželio pradžia, kai susirgimų būdavo apie 200 tūkst. matomas nežymus skaitinis pagerėjimas.

Nors anksčiau ministerija teigė, kad „Delta Plus“ yra tik „įdomus variantas“ , dabar reiškia nemenką susirūpinimą ir baiminasi dar vienos koronaviruso bangos Indijoje, kai šalis vos spėjo atsigauti po pastarosios Covid-19 bangos. Kolkas Indija yra viena iš labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių visame pasaulyje. Šioje šalyje kol kas nustatyta jau virš 30 milijonų Covid-19 atvejų ir net virš 405 tūkst. mirčių nuo šio viruso. Būtent Indijoje ir buvo nustatyta „Delta Plus“ atmaina, kuri pasak Jungtinės Karalystės mokslininkų yra žymiai lengviau užkrečiama nei pirminė Covid-19 forma.

Skaičiai Rusijoje nuolat auga

Liepos 7 dieną patvirtinta apie 23tūkst. Covid-19 susirgimų Rusijoje, iš kurių 713 mirčių. Pasak valstybinės žiniasklaidos, 90% naujų koronaviruso atvejų Rusijoje sukelia „Delta“ variantas. Rusija taip pat prieš savaitę pranešė apie pirmąjį patvirtintą „Delta Plus“ atvejį, kai birželio pabaigoje šia atmaina užsikrėtusi moteris „persirgo lengvai, šiuo atveju viskas baigėsi sėkmingai“.

Nors pastebime, kad Rusija neišvengė „Delta Plus“ atmainos, kuri sudavė smarkų smūgį tokioms šalims kaip Indija ar net JAV , tačiau Liepos 7 dieną epidemiologijos tyrimų instituto direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Gorelovas paskelbė apie pavienius Covid-19 atmainos „Delta Plus“ atvejus Rusijoje bei teigė, kad situacija yra kontroliuojama.

Nepaisant griežtų karantino sąlygų Sidnėjuje pastebėtas didžiausias susirgimų atvejis per pastaruosius mėnesiu.

Australijoje, Naujojo Pietų Velso valstijos vyriausybė ketvirtadienį pranešė apie 38 atvejus savo sostinėje, o šio „Delta“ protrūkio susirgimų skaičius išaugo iki 370. Nors griežtos karantino sąlygos nesulaikė Covid-19 spartaus plitimo šalyje, tačiau Didžiausiame Australijos mieste, kuriame gyvena penki milijonai žmonių, iki liepos 17 d. vis dar taikoma tvarka „likti namuose“.

Tuo tarpu Vokietijoje yra baiminamasi „Delta Plus“ atmainos. Neseniai Vokietijoje pradėjus švelninti apribojimus, pastebimas „Delta“ ir „Delta Plus“ atmainų plitimas bei dažnesni susirgimai. Koronaviruso atvejų skaičius liepos 7d. vėl padidėjo po nuolatinio mažėjimo daugiau nei du mėnesius, o oficialiais duomenimis, nauji „Delta“ atmainos atvejai vis dažniau pastebimi Vokietijoje nuo birželio pabaigos.

Roberto Kocho infekcinių ligų institutas (RKI) pranešė apie 985 naujas infekcijas, kurių bendra suma siekė 3,73 mln., ty 177 atvejų daugiau, nei prieš savaitę. Ji taip pat teigė, kad infekcinis „Delta Plus“ virusas, kuris buvo pirmą kartą nustatytas Indijoje, birželio pabaigoje sudarė 59% atvejų Vokietijos susirgimų.

COVID-19 infekcijos atvejų Izraelyje didėja, tačiau skaičiai nėra gąsdinantys.

Izraelyje vidutiniškai kiekvieną dieną pranešama apie 395 naujus Covid-19 atvejus. Liepos 7 dieną užfiksuoti 486 koronaviruso susirgimo atvejai iš kurių nebuvo užfiksuota nei viena mirtis.

Tuo tarpu Ispanijoje liepos 7 dieną užfiksuota žymiai daugiau, nei Izraelyje- 17,384 atvejai Covid-19 susirgimų, tačiau mirčių užfiksuota buvo 17.

„Pandemija nesibaigė, naujos atmainos yra labai užkrečiamos ir vis dar turime nemažą gyventojų grupę, kuri nėra paskiepyta“, – teigė Ispanijos regiono vyriausybės atstovė.

Ispanija yra viena iš labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių Europos valstybių – šalyje mirė daugiau kaip 81 000 žmonių ir užfiksuota daugiau nei 3,8 milijono patvirtintų Covid-19 atvejų.

Kitos Europos šalys, tokios kaip Prancūzija ir Portugalija, skiepijo visus suaugusiuosius, tačiau Ispanija dirbo pagal amžiaus grupes, pirmenybę teikdama vyresnio amžiaus, labiau pažeidžiamiems žmonėms. Tad apžvelgus Prancūzijos sitaciją kovoje prieš koronavirusą pastebime, kad liepos 7 dieną užfiksuota apie 4 tūkst. susirgimų ir 28 mirtys. Remiantis naujausiais „Santé Publique France“ duomenimis, Prancūzija praneša apie +25 daugiau mirčių per parą. Šį ketvirtadienį, 2021 m. Liepos 8 d., Žuvusiųjų skaičius apima +25 mirusius ligoninėse ir 0 slaugos namuose. Per 24 valandas buvo pranešta apie +4442 naujus atvejus.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: