Pexels.com archyvo nuotr.

Iš Danijos į Lietuvą sugrįžęs studentas, kuriam patvirtinta koronaviruso diagnozė, pasidalino savo ligos istorija.

„Esu laikomas Klaipėdos universitetinės ligoninės infekciniame skyriuje. Sakau „laikomas“, nes turėčiau paneigti skleidžiamą informaciją, kad čia esu „gydomas“, nes joks gydymas man nėra skirtas. Jaučiuosi visiškai sveikas, jokių simptomų nėra, gydytoją mačiau tik pirmą dieną, kuri paėmė tyrimus. Daugiau gydytoja nesilankė“, – rašė lietuvis stebėdamasis, kaip gydytoja gali žinoti, kad jo būklė patenkinama.

„Noriu pasidalinti neiškraipyta informacija, kaip buvo galimai užsikrėsta koronos virusu. Kovo 7 diena, šeštadienis – diena kai turėjau turėti laisvadienį darbovietėje, tačiau gavosi taip, kad pakvietė dirbti.

Kovo 9 diena, pirmadienis – skrydis į Lietuva, jokių pašalinių simptomų ar korona viruso simptomų. Kovo 10 diena, antradienis – po apsilankymo „Atostogų parkas“, grįžęs pajutau gerklės kutenimą, tačiau nuėjau miegoti.

Kovo 11 dieną, trečiadienis – rytas. Pajutau, kad skauda akis žiūrint į šonus ir muša prakaitas. Pasimatuoju temperatūrą – 38.00 laipsniai. Tada nusprendžiau išgerti „Teraflu“. Po karšto gėrimo temperatūra nukrito ir visas dienas kilo tik 37.1-37.3. arba visai nebūdavo.

Kovo 12 diena, ketvirtadienis – išsiaiškinęs ir pasiskaitęs oficialius puslapius, kur pateikiama informacija apie koronavirusą, ir neradęs atitinkančių simptomų, kreipiausi į vietinę polikliniką. Ten nustatė, kad man nėra Koronos viruso simptomų, tačiau pasakė, kad tai gali būti virusinis peršalimas, nes kraujo tyrimas nerodė kažko daugiau. Šeimos gydytoja negalėjo pakomentuoti, ar reikia daryti kažką daugiau, nes Danija nebuvo įtraukta į pavojingų šalių sąrašą. Taigi, namų gydymas – arbatytės, poilsis ir t.t.

Kovo 13 diena, penktadienis – gydomės namie.

Kovo 14 diena, šeštadienis – visgi nusprendžiu, kad reikėtų pasidaryti tyrimus dėl Korona viruso. Pasiskambinu į karštąją liniją 1808, mane apklausia ir pasako, kad man nėra aiškių simptomų, atitinkančių Koroną virusą. Geriausia būti namie ir karantinuotis“, – rašė jaunuolis, kurio teigimu, padėjus ragelį, jis visiškai atsitiktinai pamatė straipsnį apie kretingiškį, grįžusį į Lietuvą iš Danijos, kuris dirbo bare ir yra užsikrėtęs.

„Galvoju – tai tik sutapimas, tačiau mano kolega iš darbo Danijoje, susisiekęs su manimi, patvirtina, kad tai yra jo istorija! Nieko nelaukęs skambinu ir sakau karštajai linijai, kad turėjau kontaktą su dabar jau sergančiu žmogumi ir reikalauju, kad man padarytų tyrimus.

Nebuvau informuotas, kaip tyrimai bus man atliekami, ką turėčiau žinoti, kaip pasiruošti tam ir pan. Nebuvau informuotas ir kad reikės kažkur važiuoti, tad net daiktų jokių nesusidėjau. Tačiau atvažiavo greitoji ir pasakė, kad mane išsiveža į Klaipėdą. Važiuojant greitąja visą kelią buvo labai šalta. Pagriebus, ką spėjau, ši aplinkybė tapo labai aktualia! Nuvažiavus prie ligoninės, dar apie pusvalandį teko stovėti ir šalti lauke prie durų, kol įleido į vidų. Toks jausmas, kad virusas užklupo ligoninę netikėtai, o greitoji neturi telefono, kuriuo galėtų pranešti ligoninei, kad mes jau netoliese ir kad kažkaip būtų jau ruošiamasi mus įsileisti“, o juk turėčiau gydytis nuo viruso ir vartoti daug karštų skysčių…

Dabar galvoju, kad apskritai trys pagrindinės įstaigos, kurios rūpinasi kelio Korona virusui užkirtimu, nesikalba tarpusavyje.

Nes kalba žmogui skirtingus dalykus. Karštoji linija sako, kad tai ne Korona simptomai ir jums, tikriausia, tiesiog peršalimas, ligoninėje sako, kad simptomų išvis gali nesijausti arba jie gali būti labai silpni… Greitoji sako: nuo šiol nieko nevalgykit ir negerkit! O ligoninėj sako: kokia nesąmonė – kodėl jums neleido valgyti, juk tai nesusiję. Gerai kad spėjau prigriebti porą bananų, nes ligoninėj tą dieną maitinimo nebegavau…

Žodžiu, panašu, kad pati sistema daug ką atlieka nelabai atsakingai… tai ko galima tikėtis iš žmonių?“, – klausė jaunuolis.

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: