Naujasis gynybos ministras: Rusija privalo nugalėti Ukrainą su „minimaliais nuostoliais“. EPA-ELTA nuotr.

Naujasis Rusijos gynybos ministras pareiškė, kad Maskvos prioritetas yra užsitikrinti pergalę mūšio lauke Ukrainoje su kuo mažesniais kareivių nuostoliais.

Prezidentas Vladimiras Putinas sekmadienį paskyrė ekonomistą Andrejų Belousovą Rusijos gynybos ministru vietoj Sergejaus Šoigu. Tai – netikėtas žingsnis jau daugiau nei dvejus metus vykstant karui, kurį Rusija tikėjosi užbaigti per kelias dienas.

„Svarbiausias uždavinys, žinoma, išlieka siekti pergalės ir garantuoti, kad būtų įgyvendinti prezidento iškelti specialiosios karinės operacijos kariniai ir politiniai tikslai. Noriu ypač pabrėžti: su minimaliais žmonių nuostoliais“, – antradienį Rusijos įstatymų leidėjams sakė A. Belousovas.

Maskva retai kalba apie nuostolius, patirtus per karą, kurį vis dar vadina „specialiąja karine operacija“. Pastarąjį kartą ji pateikė oficialų skaičių 2022 m. rugsėjį – ji tada teigė, kad per mūšius žuvo 5 937 kareiviai. Tačiau keliose nepriklausomose analizėse ir Vakarų žvalgybos tarnybų vertinimais Rusija Ukrainoje prarado dešimtis tūkstančių kareivių.

BBC ir nepriklausomas žiniasklaidos leidinys  „Mediazona“ teigia, kad, patvirtintais duomenimis, žuvo mažiausiai 50 tūkst. Rusijos kareivių. Duomenys surinkti iš oficialių pranešimų ir paskelbimų apie karių žūtis vietos laikraščiuose, regionų pareigūnų pareiškimų ir socialinėje žiniasklaidoje paskelbtų pranešimų.

Vasarį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė, kad per pirmuosius dvejus karo metus žuvo maždaug 31 tūkst. Ukrainos karių. Šio skaičiaus nepriklausomai patikrinti neįmanoma.

Vėliau antradienį Rusijos parlamentas turi patvirtinti A. Belousovą gynybos ministru. A. Belousovas taip pat sakė, kad Maskva nesvarsto skelbti naujos mobilizacijos bangos ar „kokių nors  skubių priemonių“, kad padidintų karių skaičių.

Šiuo metu Rusija mūšio lauke kareivių skaičiumi pranoksta Ukrainą.

Kremlius leido suprasti, kad karinio išsilavinimo neturintis ekonomistas A. Belousovas nedalyvaus priimant operatyvinius sprendimus, tai priklauso kariuomenės generalinio štabo kompetencijai.

Viljama Sudikienė (AFP)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: