Jairas Bolsonaro

Covid-19 pandemijai apgaubus pasaulį, valstybių lyderiai stengiasi kaip įmanoma mažinti susirgimų skaičius, strateguoti, kaip suvaldyti viruso plitimą. Tačiau ne visose šalyse valdžia atsakingai žiūri į šią mirtiną grėsmę ir ieško būdų, kaip išsigelbėti, ši išimtis – Brazilijos prezidentas Jairas Bolsonaro.

Šalies lyderis virusą priima kaip natūralų dalyką ir skelbia, jog dėl to nevertėtų jaudintis gyventojams, nes vieną dieną mes visi vis tiek mirsime. Jaudintis tikrai yra pagrindo, nes Brazilija yra trečioje vietoje, daugiausiai Covid-19 užsikrėtimų turinčių šalių sąraše. Ją lenkia tik Indija ir pirmoje vietoje esanti JAV.

Nėra prasmės bėgti nuo realybės

„Visi mirs. Nėra prasmės nuo to pabėgti, pabėgti nuo realybės. Turime nustoti būti bailių šalimi“, – taip spaudos konferencijoje kalbėjo Jairas Bolsonaro, kuris, beje, pats sulaukė teigiamo Covid -19 viruso testo. Brazilijos prezidentas viešumoje nedėvi kaukės, o kartu su bičiuliu, JAV prezidentu, Donaldu Trumpu yra išjuokę visuomenės sveikatos rekomendacijas, tokias kaip tų pačių kaukių dėvėjimą. Brazilijos prezidentui virusą yra labiau priimtina laikyti, kaip jis pat sakė, „paprastu gripu“.

Nepasitiki vakcina

J. Bolsonaro taip pat nepalaiko ir vakcinų prieš klastingą virusą. „Brazilijos žmonės nebus niekieno jūrų kiaulytė“, – savo socialinės žiniasklaidos kanaluose sakė Bolsonaro. Prezidentas, vertindamas „Sinovac Biotech“ kuriamą vakciną, paskelbė, kad jo vyriausybė nepirks Kinijoje pagamintos „Covid-19“ vakcinos. Brazilijos lyderis taip pat dalyvavo ir politinėje kovoje su San Paulo gubernatoriumi João Doria, kuris viešai palaikė vakcinos kūrimo procesą. Tačiau greičiausiai prezidentui teks nusivilti, nes Brazilijos nacionalinė sanitarinės priežiūros tarnyba pranešė, jog vakcinos bandymai gali būti atnaujinti.

Kiek anksčiau darbai su vakcina buvo nutraukti mirus bandymų savanoriui, kuris buvo brazilas, tačiau nesurinkus duomenų, jog mirčiai įtakos turėjo kiniška vakcina, buvo prabilta apie bandymų tęsimą. Prezidentas Jairas Bolsonaro vakcinos kūrimo sustabdymą buvo paskelbęs „pergale“.

Virusas gydomas pavojingais vaistais

,,Tropikų Trumpu“ dar vadinamas J. Bolsonaro ne tik protestuoja prieš vakciną, galimai veiksmingą prieš virusą, tačiau kartu su tikruoju Trumpu išvijo 10 000 kubiečių gydytojų ir slaugytojų iš nuskurdusių Brazilijos, Ekvadoro, Bolivijos ir Salvadoro teritorijų. Šie du lyderiai, abu karšti nacionalistai, nepaisantys mokslo bei perspėjimų, nusprendė padėti Brazilijai ir padedamas D. Trumpo, Brazilijos prezidentas hidroksichlorochiną, vaistą, medikų pripažįstamą kaip neveiksmingą virusui gydyti ir net pavojingą, pavertė pagrindiniu Brazilijos atsako į pandemiją elementu: maisto ir vaistų administracijai praėjusių metų balandį perspėjus, kad šis vaistas nebūtų naudojamas Covid-19 viruso gydymui, vos po mėnesio D. Trumpas po telefono skambučio ponui Bolsonarui paskelbė, kad Jungtinės Valstijos Brazilijai atsiųs du milijonus dozių.

Išvarydami gydytojus, blokuodami pagalbą ir ,,stumdami“ klaidingus vaistus, Trumpas ir Bolsonaro pablogino jau ir taip blogą situaciją – ne tik Brazilija, tačiau visa Lotynų Amerika dėl Covid-19 viruso plitimo nukentėjo labiau, nei bet kuris kitas regionas.

Bolsonaro teigia: „Mūsų vyriausybė suorganizavo daugybę pagalbos bei paramos programų“, kaip, pavyzdžiui, 1000 dolerių išmokas visiems (nors iš tiesų tai buvo 100 dolerių išmokos) bei „skyrė 100 milijardų dolerių kovai su pandemija“. Kraštutinės dešinės lyderis vengia pasakyti, jog šiuos sprendimus priėmė Kongresas, o ne prezidento kabinetas ar vyriausybė. Taip pat kaip vengia pripažinti, kad koronaviruso bangos metu jis sistemingai boikatavo apsaugos priemones, ribojimus bei karantiną, kuriuos laikas nuo laiko skelbdavo Brazilijos valstijų gubernatoriai.

O jei Brazilija mokėjo ir vis dar tebemoka didelę kainą žmonių gyvybėmis ir užkrėstųjų skaičiumi, tai kaltė turi prisiimti kiti. Kaip prezidentas vis kartoja, jis reagavo greitai ir gerai. Jam skirta kritika yra „įkyrios ir dezinformacinės kampanijos“ rezultatas. Jair Bolsonaro savo teisina ir eina pirmyn. Jis net yra įsitikinęs, kad vaidina esminį vaidmenį ginant krikščionybę. „Brazilijos žmonės yra konservatyvūs krikščionys, o mano vyriausybė kovoja prieš neapykantą krikščionybės atžvilgiu“, – teigė prezidentas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: