Serialo "Rick and Morty" kadras

„Rikas ir Mortis“ („Rick and Morty“) – animacinė mokslinės fantastikos komedija, skirta tik suaugusiems. Smurtas, juodas ir improvizuotas humoras, alkoholis, keisčiausi moksliniai išradimai, seksualinės fantazijos, keiksmažodžiai – tai visi bruožai rodantys, jog ši situacinė komedija („sitcom“) ne veltui „Cartoon Network“ kanale buvo rodoma naktiniu seansu.

Didelio populiarumo susilaukusi mokslinės fantastikos komedija buvo sukurta Justin Roiland ir Dan Harmon pastangomis. Anot Dan Harmon, šis serialas yra tarsi visiems gerai žinomų „Futurama“ ir „Šeimos bičo“ mišinys, balansuojantis tarp šeimyninio gyvenimo ir mokslinės fantastikos. Seriale ne tik išvysite daug monstrų ir ateivių, susipažinsite su kitomis dimensijomis, planetomis, bet ir gausite juodo humoro dozę iš mūsų pagrindinių veikėjų.

Visas veiksmas sukasi aplink Smith šeimyną, kurią sudaro penki jos nariai: mama Betė, tėtis Džeris, dukra Samer, sūnus Mortis ir senelis Rikas Sančežas. Šeimyna niekuo neišsiskirtų nuo kitų, jeigu nebūtų senelio Riko, kuris vaizduojamas, kaip ekscentriškas alkoholikas bei išprotėjęs mokslininkas. Jis didžiąją animacinio filmo dalį praleidžia garaže, konstruodamas naujus išradimus arba keliaudamas į kitas planetas ir dimensijas, pasitelkdamas teleportaciją ir savo skraidančią mašiną.

Rick and Morty 3

Žinoma, nuotykius patirti vienam būtų nuobodu, todėl su savimi keliauti jis visuomet pasikviečia anūką Mortį. Šis vaikas vaizduojamas, kaip paprastas, naivus ir neturintis socialinių gabumų. Deja, šios kelionės visiškai nepatinka jo tėčiui Jerry, kuris dirbdamas paprasta ofiso darbą, jaučiasi nelaimingas ir neįvertintas ne tik darbe, bet ir namuose. Su žmona išgyvenantis santykių krizę ir nerandantis bendros kalbos su savo vaikais, Džeris lieja pyktį ant Riko, kuriam bendrauti su namiškiais sekasi kur kas geriau. Šis animuotas mokslinės fantastikos komedijos žanras išsiskiria savo kategorijoje, dėl kiekvienoje serijoje pasirodančių realių gyvenimiškų situacijų. Daugelis serijų priverčia bent trumpam susimąstyti apie kontraversiškas ir filosofines temas.

Rick and Morty 4

Rikas Sančežas animuotoje komedijoje yra įdomiausias personažas, tačiau ne kiekvienas žiūrovas žino, kiek pastangų kainavo jį įgarsint. Justin Roiland įgarsino abu pagrindinius veikėjus, Riką ir Mortį. Rikas Sančežas dažniausiai būna išgėręs, todėl kūrėjai sugalvojo, jog šis personažas turėtų mikčioti ir raugėti daugelyje epizodų. Viename iš reportažų balso aktorius prisipažino, jog garsiai išleisti orą iš skrandžio jis negali tiesiog kada panorėjęs, todėl turi išgerti alaus ir vandens, jog pavyktų išskleisti keistus garsus.

Rick and Morty 6

Kaip balso aktorius teigė, pirmoji „Pilot“ serija, kurią turėjo įgarsint, buvo sudėtingiausia, nes pradinė kūrėjų idėja buvo, jog Rick raugės po kiekvieno sakinio. Įrašyti Riko Sančežo balsą tai serijai prireikė keturių valandų, o grįžęs Justin Roiland namo jautėsi taip blogai, jog manė važiuot į ligoninę.

Rick and Morty 5

Kurioziška situacija susidarė ir įrašinėjant seriją, kurioje Rikas buvo girtesnis nei įprastai. Balso aktorius sugalvojo, jog norint geriau įsijausti į vaidmenį, jam pačiam reikia išgerti tekilos įrašų studijoje. Deja, Justin Roiland padaugino alkoholio ir diena pasibaigė ne tokia produktyvi, kokios visa kūrybinė komanda tikėjosi. Tokios situacijos tik įrodo šio serialo kūrėjų atsidavimą ir pastangas.

Rick and Morty“ pripažinimo susilaukė ne tik tarp žiūrovų, tačiau ir animacinių filmų apdovanojimų pakyloje. 2015-tais ir 2017-tais metais „IGN Awards“ mokslinės fantastikos komediją įvertino, kaip geriausią metų animuotą serialą. Negana to, 2018-tais „Pickle Rick“ serija susilaukė net „Emmy Awards“ įvertinimo. Šie apdovanojimai tik parodo serialo pasisekimą ir vertę. Tris sezonus išleidę ir 31-ną seriją pristatę kūrėjai, pažadėjo savo gerbėjams papildomų 70-šimt serijų. Vis dėlto, kada bus išleistas ketvirtas sezonas dar niekur oficialiai neskelbiama.

Taip pat skaitykite: Ne eiliniam žiūrovui skirtas juodojo humoro serialas pranoksta visus lūkesčius

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: