© Wikimedia Commons archyvo nuotr.

Lietuva vis dar laukia Kinijos leidimų eksportuoti į šalį pieno ir mėsos gaminius. Tai Kinijos premjerui Li Keqiangui (Li Kečiangui) Belgrade trečiadienį priminė Lietuvos ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

“Pirmąjį šių metų pusmetį mūsų eksportas į Kiniją padidėjo beveik 20 proc., tačiau reikia naujo impulso mūsų ryšiams žemės ūkio sektoriuje. Lietuva vis dar laukia leidimų eksportuoti pieno ir mėsos produktus”, – susitikime sakė A.Butkevičius, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Lietuvos premjeras pakvietė Kiniją aktyviau naudotis Klaipėdos uostu bei konteineriniu traukinu “Saulė”.

“Tai traukinys, kuris jau nuo 2011 metų kursuoja nuo Klaipėdos iki Kinijos per Kazachstaną, įveikdamas 1,3 tūkst. kilometrų per 13 dienų. Kviečiame Kinijos verslininkus išnaudoti šio traukinio teikiamus privalumus – saugumą, greitį ir ekonomiškumą”, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

A.Butkevičius atkreipė dėmesį, kad užtruko aukštojo mokslo kvalifikacijos pripažinimo sutarties tarp Lietuvos ir Kinijos derinimo procedūra – toks susitarimas skatintų didesnį studentų mobilumą, didintų abiejų šalių aukštojo mokslo sistemų skaidrumą ir palengvintų galimybes įsidarbinti abejose valstybėse. Lietuva jau yra pasirengusi pasirašyti susitarimą artimiausiu metu.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: