Šarūnas Ruzgys "Luminor investicijų valdymas" vadovas / Organizatorių archyvo nuotr.

Praėjusiais metais UAB „Luminor investicijų valdymas“ valdomų III pakopos – papildomo kaupimo – pensijų fondų  turtas išaugo 12 proc., o jų dalyvių skaičius padidėjo 6 proc.

„Luminor“ yra III pakopos pensijų rinkos lyderė pagal klientų skaičių, todėl augimą siejame su faktu, kad vis daugiau Lietuvos žmonių supranta taupymo prasmę, papildomo, savanoriško pensijos kaupimo naudą. Valstybė taip pat yra tai pripažinusi ir kaupiančiuosius skatina suteikta lengvata deklaruojant pajamas susigrąžinti iki 300 eurų gyventojų pajamų mokesčio“, – komentuoja Šarūnas Ruzgys, UAB „Luminor investicijų valdymas“ vadovas.

2018 m. pabaigoje UAB „Luminor investicijų valdymas“  III pakopos pensijų fondų turtas sudarė 48,9 mln. eurų, 12 proc. daugiau nei prieš metus, kai valdomas turtas prieš metus buvo 43,6 mln. eurų. Dalyvių skaičius per metus išaugo daugiau nei 6 proc. – nuo 38,3 tūkst. iki 40,7 tūkst.

„Siūlome rinktis iš plataus skirtingo pobūdžio fondų portfelio  – vieninteliai rinkoje turime užrakintus iki pensinio amžiaus III pakopos pensijų fondus. Šiuos fondus labai pamėgusios įmonės, kurios prisideda ir pensiją darbuotojams kaupia tiesioginiam tikslui – jų pensijai. Nuo 2019 metų atsirado dar viena papildoma galimybė užsitikrinti orią senatvę – tiek darbdavys, tiek pats asmuo gali pervesti papildomas įmokas ir į II pakopos pensijų fondus“, – sako Š. Ruzgys.

„Luminor“ pensijų fondų strategija – konservatyvus investavimas, juose akcijų dalis yra viena mažiausių tarp visų rinkos dalyvių. Nepaisant to, pernai „Luminor“ konservatyvaus investavimo III pakopos pensijų fondo rezultatas buvo geriausias savo kategorijoje, o vidutinės ir didelės akcijų dalies fondai pateko tarp dviejų geriausių pagal vidutinę grąžą per pastaruosius 10 metų.

„Siekiame geriausių investicijų rezultatų prisiimdami subalansuotą rizikos dydį, taip norime apsaugoti klientų turtą. Be to, sudarome klientams galimybę stebėti savo fondo turtą ir investicinę grąžą, atlikti papildomas įmokas  ir peržiūrėti ataskaitas mobiliojoje programėlėje“, – sako Š. Ruzgys.

Pagal užimamą rinkos dalį, UAB „Luminor investicijų valdymas“ yra III pakopos pensijų fondų rinkos lyderė. Bendrovės klientai sudaro 65,4 proc. visų III pakopoje kaupiančių dalyvių, o šiuose fonduose valdomas turtas – 47,1 proc. visos rinkos fondų turto.

Prognozuoja augimą

Š. Ruzgio teigimu, šiemet III pakopos pensijų fondai turėtų augti dar sparčiau, nes oficiali „Sodros“ skaičiuoklė rodo, kad pirmosios dvi pakopos – „Sodros“ pensija ir valstybės remiamas kaupimas – negali garantuoti tokių pajamų pensijoje, kokias gyventojai uždirba dabar.

„Skaičiuojama, kad kokybiškam gyvenimui pensijoje kas mėnesį reikia gauti bent 70–80 proc. šiandien gaunamo atlyginimo. Pensijos, kurias „Sodra“ užtikrina visiems socialinio draudimo įmokas mokantiems gyventojams, po kelių dešimtmečių sieks tik apie 25 proc. tuometinio vidutinio darbo užmokesčio. Jeigu tokius skaičius įvertintume šiandien, tai nuo vidutinio atlyginimo Lietuvoje, kuris dabar, atskaičius mokesčius, sudaro 728 eurus, tokia pensija sudarytų tik apie 182 eurus dabartine pinigų verte. Tai reiškia, kad ateityje, įvertinus demografinius pokyčius ir mažą gimstamumą, dabartinis jaunimas išeidamas į pensiją gyvens gerokai skurdžiau negu dabartiniai pensininkai“, – sako Š. Ruzgys.

 

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: