Verslo centras arka / Organizatorių archyvo nuotr.

Tarptautinė žaliavų prekybos įmonių grupė „Imlitex Holdings“ privačiam investuotojui pardavė verslo centrą „Arka“, įsikūrusį Karaliaus Mindaugo prospekte, Kaune. Sandoriui tarpininkavo tarptautinė NT konsultacijų bendrovė „Newsec”. Tai pirmas tokio masto NT sandoris Kaune.

Biurų pastatas „Arka“ Karaliaus Mindaugo prospekte, šalia „Akropolio“ ir „Žalgirio“ arenos atidarytas šių metų kovo 16 d. Tai pirmasis A klasės verslo centras Kaune. Bendras pastato plotas sudaro 11 600 kvadratinių metrų, o investicija į pastatą siekė 14 mln. Eur. Septynių aukštų verslo centro statybos buvo užbaigtos 2018 m. pirmąjį pusmetį.

„Imlitex Holdings“ plėsdama veiklą Kaune ieškojo kelių tūkstančių kvadratinių metrų ploto, modernių, centrinėje miesto vietoje esančių patalpų naujam savo biurui, tačiau neradę jų poreikius atitinkančių patalpų nusprendė patys investuoti į verslo centro atitinkančio šiuolaikinius standartus statybas.

„Vystydami veiklą Kaune supratome, kad norime dirbti šiuolaikiškame biure, tačiau tokio objekto Kaune neradome. Kartu su projekto autoriumi, „Natkevičius ir partneriai“ architektu Gintautu Natkevičiumi bei konsultuojantis su NT bendrove „Newsec“, pasiekėme norimą tikslą – sukūrėme modernios koncepcijos verslo centrą, kuriame įsikurtų sėkmingiausios įmonės. Per kelerius metus planai virto realybe, o šiandien jau 4 mėnesius dirbame itin moderniame biure, kur pradėjo kurtis centrinis Kauno verslo kvartalas. Šiuo metu NT objektų valdymas nėra mūsų pagrindinė veikla, todėl pasiekę savo tikslą – turėdami modernias patalpas – pastatą pardavėme. Šioje biuro erdvėje, be abejonės, dirbsime ir toliau nuomodamiesi ją iš naujojo savininko“, – sako „Imlitex Holdings“ vadovas Renatas Augustinas.

thumbnail_Verslo centras ArkaVerslo centras arka / Organizatorių archyvo nuotr.

Pasak „Newsec“ investicijų patarėjo Bernardo Velikonio, „Arkos“ pardavimas yra pirmasis centriniame verslo kvartale įsikūrusio A klasės biuro sandoris ir trečias pardavimo sandoris Kaune (investuotojai taip pat įsigijo B klasės verslo centrus „Baršausko 66“ ir „Kauno Dokas“). Išankstinis investuotojų susidomėjimas objektu, dar jam esant vystymo stadijoje, parodė, kad rinkos žaidėjai palankiai vertina Kauno biurų rinką. Be to, verslo centro „Arka“ vystymas buvo vienas iš pagrindinių veiksnių, paskatinusių kitus investuotojus pradėti centrinio verslo kvartalo kūrimą.

„Pastaruoju metu ryškėja paradoksali tendencija, kai gerokai mažiau investuotojams patrauklių objektų turintis Kaunas, lenkia Vilnių investicinių sandorių aktyvumu. Tai ne tik rodo Kauno rinkos potencialą, bet ir patvirtina tam tikrą sąstingį Vilniuje“, – sako B. Velikonis.

Šių metų pirmąjį metų pusmetį Kaune buvo išnuomota daugiau nei 30 tūkst. kv. m. modernios biuro erdvės, o didžioji dalis naujųjų objektų atidaromi su mažiau nei 15 proc. vakansijos rodikliu.

thumbnail_Verslo centras Arka_2

Verslo centras arka / Organizatorių archyvo nuotr.

Septynių aukštų verslo centras sulaukė didelio nuomininkų dėmesio – „Arka“ buvo atidaryta pilnai užimta, nuomininkai pasirašė ilgalaikes nuomos sutartis. „Newsec“ investicijų patarėjo B. Velikonio teigimu, dėl perspektyvios darbo rinkos, augančių užsienio investicijų bei dinamiškos NT rinkos Kaunas tampa lygiaverčiu konkurentu Baltijos šalių sostinėms, o ateityje investicinių komercinio NT sandorių mastas gali dar išaugti.

„Arka“ 1–3 aukšto patalpas šiuo metu nuomojasi bankas „Swedbank“, 4 aukšte veikia bendradarbystės erdves siūlanti „Happspace“, 5 aukšte – IT kompanija „Helis“, o „Imlitex Holdings“ įmonių grupė įsikūrusi „Arkos“ 6 ir 7 aukštuose. „Arkoje“ netrukus duris atvers restoranas „Snobas“, kurį valdo į Lietuvos geriausiųjų trisdešimtuką įtraukto restorano UOKSAS savininkai.

thumbnail_Verslo centras Arka 3

Verslo centras arka / Organizatorių archyvo nuotr.

Kiekviena pastate įsikūrusi įmonė turi darbuotojų poilsio zonas, sudarytos sąlygos į darbą dviračiais atvykstantiems darbuotojams – įrengtos ne tik saugomos dviračių stovėjimo vietos, bet ir specialios patalpos su dušais bei daiktų laikymo spintelėmis. Be požeminės ir antžeminės automobilių stovėjimo aikštelės, yra įrengtos ir elektromobilių krovimo stotelės.

Sandoriu metu teisines konsultacijas „Imlitex Holdings“ teikė „Cobalt“, o pirkėjui – „Ellex Valiunas“.

Bendradarbystės erdvė

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: