Vakarienė tamsoje padavėjas / Organizatorių nuotr.

Pirmą kartą prie vakarienės tamsoje stalo svečiai rinkosi 1999 metais Ciuriche, Šveicarijoje, kai juos pakvietęs neregys dvasininkas norėjo matančius draugus supažindinti su tamsoje ryškiau atsiskleidžiandžiu maisto skoniu bei aplinka, kurioje gyvena nematantys žmonės. Pasaulinės baltosios lazdelės dieną, spalio 15-ąją, Kaune, viešbučio „Daugirdas“ restorane, žinomi žmonės rinkosi į analogišką vakarienę tamsoje „Dine in the Dark“, kurioje ne tik bandė rasti stalo įrankius, valgyti nieko nematydami, bet ir turėjo galimybę išgirsti autentišką liudijimą, ką kasdien patiria aklieji.

Kaip ir prieš kiekvieną, taip ir prieš šią vakarienę dalyviams vedamas instruktažas bei pranešama, jog juos iki stalelio palydės neregiai. Vėliau jie sužino, kad vakarą taip pat ves visą gyvenimą nematanti Indrė. „Nepaisant gautos informacijos, į tamsą mūsų atlydėti svečiai labai dažnai klausia, kaip mes matome? Tai visuomet kelia šypseną, tačiau svarbiausia yra emocijos, su kuriomis dalyviai palieka tamsą. Vakarienės metu kalbamės apie pojūčius, kaip matyti, pajusti pasaulį jo nematant. Šie pojūčiai keičia pasaulėjautą. Vakaro dalyviai pradeda vertinti tai, ką turi“, – pasakoja vakarienes tamsoje vedanti nuo vaikystės nematanti Indrė Gaskaitė.

Pasak restorano savininkės ir vakarienių tamsoje pradininkės Ingridos Gustienės, per penkerius sezonus yra buvę įvairių netikėčiausių situacijų: ir didelių vyrų bijančių tamsos, ir išbalusių linksmų porelių, ir šviečiančių batų. „Stengiamės, kad vakarienėje tamsoje nebūtų nei menkiausio pašalinio šviesos šaltinio. Dažniausiai svečiai apsipranta tamsoje ir gali vakarieniauti. Vis tik pasitaiko atvejų, kai dalyviai paprašo juos išvesti dar vakarienei nepasibaigus. Įdomiausia, jog visiškai išbūti ir vakarieniauti tamsoje negalėjo grupė okulistų“, – pasakoja p. Ingrida. Jos teigimu, vakarienės dalyvius visuomet perspėja, kad prastai ar nejaukiai pasijutus, galima pakelti ranką ir jie bus palydėti iš tamsios patalpos.

Dine in the Dark_2

Dine in the Dark_1

Organizatorių nuotr.

Tikra sensacija gimtajame Ciuriche, Šveicarijoje, bei kitose pasaulio šalyse tapusi vakarienė visiškoje tamsoje paskatino „Laisvalaikio dovanų“ steigėjus pristatyti tarptautinį vakarienės formatą, pagal kurį ši pramoga organizuojama kaimyninėse Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, taip pat Suomijoje. Lietuvoje pirmoji „Dine in the Dark“ organizuota 2013 metais Kaune, 2016-ais – Vilniuje.

Dine in the Dark_Ausra Kilkuviene

Aušra Kilkuvienė / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Ceslovas ir Jurate Norvaisos

Česlovas ir Jūratė Norvaišos / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Donata Skorupskaite su draugu

Donata Skorupskaitė su draugu / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Gintare ir Tomas Slausgalviai

Gintarė ir Tomas Slausgalviai / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Goda Alijeva

Goda Alijeva / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Goda Alijeva su drauge

Goda Alijeva su drauge / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Ilona Juciute su drauge

Ilona Juciutė su drauge / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Kriste Kaikaryte ir Kristina Kaikariene

Kristė Kaikarytė ir Kristina Kaikarienė / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Neringa Mazeikiene su vyru

Neringa Mažeikienė su vyru Mindaugu / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Vaida Sindaraviciute-Kuose su vyru

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė su vyru / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_vakarienes vedanti Indre Gaskaite

Vakarienes vedanti Indrė Gaskaitė / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_4

Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_Aiste Baltrusaitiene

Aistė Baltrušaitienė / Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_5

Organizatorių nuotr.

Dine in the Dark_viesbutis Daugirdas

Organizatorių nuotr.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: