Organizatorių archyvo nuotr.

Apsauginė kaukė – viena reikalingiausių ir dažniausiai naudojamų apsaugos priemonių siekiant sustabdyti COVID-19 infekcijos plitimą. Dėl šios priežasties reikėtų žinoti ne tik kaip pasirinkti, tačiau taip pat ir kaip tinkamai dėvėti apsauginę kaukę. UAB ,,Jokado projektai“ specialistai įvardija 9 svarbius aspektus, kuriuos naudinga žinoti apie apsauginių kaukių dėvėjimą.

1. Apsauginė veido kaukė: pasirinkite tinkamą formą ir dydį

Reikėtų paminėti, kad netinkamai pasirinkta apsauginė veido kaukė gali neatlikti savo funkcijos. Dėl šios priežasties apsauginė kaukė pagal formą ir dydį turėtų idealiai tikti ją dėvinčiam asmeniui: būti nei per maža, nei per didelė.

2. Apsauginė kaukė veidui: užsidėkite ją tik švariomis rankomis

Apsauginė kaukė veidui turėtų būti užsidedama tik kruopščiai nusiplovus rankas su muilu.

3. Veido kaukė: užsidėkite ją tinkamai

Svarbu pabrėžti, kad tik tinkamai užsidėta veido kaukė gali užtikrinti maksimalią apsaugą nuo virusų. Veido kaukę užsidėkite taip, kad ši apimtų ne tik burnos ir smakro, tačiau taip pat ir nosies sritį. Veido kaukę patogiai prispauskite ties nosimi ir skruostais taip, kad neliktų plyšių. Taip pat įkvėpdami bei iškvėpdami įsitikinkite, ar oras nepraeina per veido kaukės plyšius.

4. Medicininės kaukės: dėvėdami nelieskite jų

Dėvėjimo metu stenkitės neliesti medicininės kaukės pirštais. Vis tik jei taip netyčia nutiktų, nedelsdami dezinfekuokite rankas dezinfekantu arba nusiplaukite jas vandeniu ir muilu.

5. Neduokite savo kaukės dėvėti kitiems asmenims

Verta žinoti, kad kaukės yra skirtos tik individualiam naudojimui, todėl jomis nereikėtų dalintis su kitais asmenimis.

6. Apsauginė kaukė: nusiimdami, nelieskite jos

Kai nusiimate apsauginę kaukę, kiek įmanoma stenkitės neliesti jos paviršiaus. Nuėmę kaukės raištelius nuo ausų, apsauginę kaukę iš karto išmeskite. Nusiėmę apsauginę kaukę, nieko nelaukę kruopščiai nusiplaukite savo rankas su muilu arba dezinfekuokite jas ir nelieskite savo veido.

7. Vienkartinė apsauginė veido kaukė: išmeskite ją sudėję į plastikinį maišelį

Svarbu žinoti, kad panaudota apsauginė veido kaukė turėtų būti iš karto išmetama. Tačiau prieš tai vienkartinę apsauginę veido kaukę reikėtų įdėti į plastikinį maišelį.

8. Vienkartinė medicininė kaukė: ją būtina dažnai keisti

Siekiant užtikrinti maksimalią apsaugą nuo ligų, vienkartinė medicininė kaukė turėtų būti dažnai keičiama. Keisti vienkartines medicinines kaukes turėtų tiek sveiki, tiek sergantys asmenys. Sergantiesiems medicinines kaukes būtina keisti kas 2–3 val., o sveikiems asmenims rekomenduojama pakeisti 3–4 medicinines kaukes per dieną arba tada, kai šios sudrėksta.

9. Apsauginė kaukė: nedėvėkite jos užsiimdami aktyvia veikla

Apsauginė kaukė neturėtų būti dėvima sportuojant ar užsiimant kita aktyvia veikla, nes gali sutrikti kvėpavimas. Tačiau sportuojant svarbu nepamiršti išlaikyti bent vieno metro atstumą nuo kitų asmenų.

Užsakymo Nr. KMC210212

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: