Organizatorių archyvo nuotr.

Dabar interjere itin populiaru minimalizmas ir gamtos akcentai. Esant tokiai madai, kyla klausimas, kaip stilingai namuose įkomponuoti įvairius gremėzdus. Kaip padaryti, kad katilai, oro kondicionieriai ir vamzdžiai interjere atrodytų žaviai?

Tinkamo dydžio šildymo katilas

Dar prieš užsakant katilą reikia skirti laiko pagalvoti apie erdvę, kurioje ketinama jį įrengti. Pagal tai reikėtų nuspręsti, kokio dydžio įrenginys yra tinkamiausias. Jei norima seną katilą pakeisti nauju, drąsiai galima rinktis tokio paties dydžio arba net mažesnį. Tačiau renkantis mažesnį katilą reikėtų būti atsargiems – būtina atsižvelgti į gyventojų skaičių, radiatorių skaičių, vonios kambarių skaičių ir panašiai. Per mažas katilas gali neatitikti poreikių. Įvairių dydžių šildymo katilus galima rasti https://www.ADMA.lt puslapyje.

Jei planuojama įsigyti kitą katilą ir įrengti jį naujoje vietoje, pirmiausia reikėtų tiksliai išmatuoti erdvę. Svarbu ne tik rasti įrenginį, kuris idealiai tilptų išrinktoje erdvėje, bet ir palikti pakankamai vietos inžinieriui, kad jis galėtų lengvai katilą sumontuoti ir atlikti priežiūros darbus ateityje. Patariama palikti bent 60 cm erdvės aplink katilą bei 20 cm virš ir po juo.

3 vietos katilui

Palėpėje paprastai yra daug laisvos vietos, kurioje katilas gali kvėpuoti. Jei planuojama ten įrengti katilą, reikia įsitikinti, kad yra saugus būdas inžinieriams atvykti ir atlikti kasmetinę techninę priežiūrą. Palėpėje turi būti kopėčios su apsauginiu turėklu, joje turi būti vandens, dujų ir elektros atjungimo taškai.

Ideali vieta katilui yra pagalbinė patalpa, atskirta nuo virtuvės. Kadangi ji paprastai būna netoli virtuvės, karšto vandens srautas bus didesnis. Tai suteikia papildomos erdvės aplink namą, kurią galima efektyviai išnaudoti.

Vonios kambarys yra viena iš tų patalpų, kuriose karštas vanduo naudojamas daugiausiai. Tai patogi vieta ir vamzdynams. Kondensato vamzdį paprasčiau prijungti prie esamų vonios kambario nuotekų.

Kiekvienoje šių patalpų katilą galima paslėpti. Lengvas būdas paslėpti katilą – uždengti jį nedidele užuolaida. Nebereikės kasdien matyti katilo, tačiau jis vis tiek bus pasiekiamas. Patariama rinktis tokį užuolaidos audinį, kuris derėtų prie kambario. Tačiau medžiaga neturėtų traukti lankytojų dėmesio.

Kaip įsirengti oro kondicionierių?

Vienas iš paprasčiausių būdų integruoti kondicionierių į interjerą – uždengti jį užuolaida. Iš plono audinio galima sukurti uždangą, kuri paslėptų įrenginį ir leistų šaltam orui cirkuliuoti, kai kondicionierius naudojamas. Užuolaidai naudojamas audinys turėtų būti tinkamos spalvos ir tekstūros, kad gražiai derėtų prie bendro namų dekoro. Jei kambario interjeras yra supaprastintas ir aplink kondicionierių nėra jokių akį traukiančių baldų ar dekoracijų ant sienos, oro kondicionierių galima paversti pagrindiniu kambario tašku – užuolaidų audinys gali būti unikalių raštų. Kita vertus, jei dekore jau yra per daug akcentinių elementų, spalvų, raštų ir stilių, audinys, kuriuo uždengiamas kondicionierius, turėtų būti paprastas. Svečių dėmesį nukreipti nuo oro kondicionieriaus galima ir ant sienos aplink jį pakabinant kitas akį traukiančias dekoracijas.

Oro kondicionieriaus dizainas

Įsigyjant kondicionierių patariama atsižvelgti į jo dizainą. Svarbios yra ne tik vėsinimo savybės, bet ir įrenginio puošnumas. Puikiai atrodo modernūs apvalūs dizainai, juodos arba baltos spalvos. Jei norima visiškai integruoti įrenginį į kambario interjerą, reikia atidžiai pasirinkti tinkamą jo spalvą. Pavyzdžiui, jei kambario sienos nudažytos juodai, baltas oro kondicionieriaus įrenginys ant sienos bus labai akivaizdus ir neestetiškas. Tačiau jei pasirinksite juodą kondicionieriaus bloką, jis lengvai įsilies į interjero dekorą.

Kūrybingi žmonės su puikiais dažymo įgūdžiais gali pasinaudoti savo talentu ir kondicionierių paversti bendro namų interjero dizaino dalimi. Galima naudoti akrilinę tapybą ir dekoruoti kondicionieriaus bloką taip, kad jis derėtų prie likusio kambario dizaino. Tai suteiks kambariui stilingo žavesio, o pats įrenginys atrodys kaip meno kūrinys. Dažant kondicionierių būtina atjungti jį nuo elektros tinklo ir nuimti nuo sienos, kad nekiltų pavojus nukristi ar patirti elektros smūgį. Baigus darbą reikia palikti jį kelioms valandoms, kad dažai išdžiūtų.

Matomi vamzdžiai

Vamzdžių nebūtina maskuoti – galima juos drąsiai demonstruoti. Galima pasirinkti industrinį, retro, kaimišką ar klasikinį stilių ir vamzdžiais didžiuotis. Tereikia kruopščiai suderinti spalvas. Pavyzdžiui, neutralios sienos ir žemės spalvos grindys su juodais arba vario spalvos vamzdžiais yra itin stilingas derinys. Dar galima pastatyti senovinius baldus, patiesti spalvingą kilimą ir galbūt panaudoti kelis dekoratyvinius vazoninius augalus. Būtent augalai yra paprastas būdas paslėpti negražius vamzdžius ir kitus atvirus daiktus. Galima nusipirkti storų, aukštų, lieknų, lapuočių, beveik bet kokios formos ar dydžio augalų, ir juos panaudoti vamzdynams paslėpti.

Katilas spintelėje

Norint paslėpti katilą galima paprasčiausiai įdėti jį į spintą. Patariama pasamdyti dailidę, kad jis pagamintų reikiamo dydžio baldą. Svarbu, kad katilas liktų lengvai pasiekiamas remontui ir aptarnavimui. Spintelėje įsirengti itin tinka pakabinami katilai.

Jei naują katilą norima įrengti spintelėje, reikia patikrinti, ar tarp spintelės ir sienos yra nedidelis tarpas (apie 70 cm). Be to, tarp katilo viršaus ir apačios bei spintelės viršaus ir apačios turėtų likti tarpas. Reikia įsitikinti, kad spintelės dureles galima lengvai atidaryti.

Katilas išskiria išmetamąsias dujas, kurias reikia išleisti iš namų. Todėl tinkamas vėdinimas yra labai svarbus šeimos narių saugumui. Geriausia dėl to pasikonsultuoti su kvalifikuotu inžinieriumi. Jie pasiūlys geriausią įrenginio vietą, kad kenksmingos dujos neužstrigtų dūmtraukio gnybte, o išeitų iš sistemos ir iš namų.

Pasitelkus kūrybiškumą namuose įsirengti stambius objektus tampa paprasta. Net jei nėra galimybės skirti gremėzdams atskiros patalpos, juos galima nepastebimai įterpti į interjerą. Taip katilai, vamzdžiai ir oro kondicionieriai nebadys akių.

Užsakymo Nr. KMC220036

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: