Organizatorių archyvo nuotr.

Laikai, kai statant mūrinį namą viskas buvo aišku, jau seniai pamiršti – statybininkai imdavo vieną keraminę ar silikatinę plytą ir klodavau ant kitos, kol pastatydavo sienas. Žinoma, tai galima padaryti ir šiandien, tačiau su visų tipų blokeliais namų savininkai pradeda skaičiuoti ne tik iš kur gauti pigesnių statybinių medžiagų, bet ir kaip visas namas atrodys. Viena iš tokių medžiagų yra keramzitbetonis. Keramzitiniai blokeliai, skirti laikančiųjų arba nelaikančių išorinių ir vidinių sienų statybai. Nepaisant lengvo svorio, blokelių gniuždymo stiprio pakanka juos panaudoti laikančiųjų sienų statybai mažaaukščiuose pastatuose bei nelaikančiųjų sienų statybai tarp laikančiųjų konstrukcijų daugiabučiuose. Pagrindiniai keramzitbetonio blokelių privalumai – gera šilumos izoliacija ir garso sugertis, tvirtumas, lengvumas, ekologiškumas.

Keramzitbetonis, kokia tai medžiaga?

Kiekvienas net nesusimąstęs gali pasakyti kas yra mediena, betonas ar gelžbetonis, tačiau retai kas žino apie keramzitbetonį, kuris taip pat yra tinkamas statyboms. Keramzitbetonis yra medžiaga, kurios pagrindinė sudedamoji dalis yra keramzitas, kitaip žinomas kaip deginto molio detalės, turinčios išskirtinę struktūrą (iš išorės supa kietas apvalkalas, o viduje – porėtas). Gaminant keramzitą, molis deginamas 1150 laipsnių temperatūroje. Keramzito granulės naudojamos daugelyje namų vietų – gali būti naudojamos šilumos izoliacijai, garso izoliacijai tarp namų stogų gerinti, kaip pagrindas grindims, įrengiamos ant žemės, kaip užpildas, gali pakeisti žvyrą ar smėlį . Jo beveik neveikia išoriniai atmosferos veiksniai ir kenkėjai. Keramzitbetonio blokelių galite įsigyti „Mimetoje“.

Kokios yra naudingos keramzito blokelių savybės?

Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau keramzitbetonis žinomas labiausiai dėl savo atsparumo ugniai, kenkėjams ir išoriniams atmosferos veiksniams. Atsparumas ugniai tikrai yra gana didelis privalumas, dėl to ši medžiaga mėgiama statant kaminus, sienas prie senų ar naujų židinių.. Keramzitbetonis yra atsparus šalčiui ir drėgmei, tačiau labai gerai praleidžia vandens garus („kvėpuoja“), todėl nepūs ir nesupelis. Tad puikiai tinka vėlyvoms statyboms – net nespėjus iki žiemos baigti namo, keramzito sienos ištveria žiemą. Nors, kaip minėta, keramzitas yra porėta medžiaga, daugelis jo porų yra uždaros, todėl iš tikrųjų nesugeria skysčių. Tokio tipo blokeliai yra labai lengvi, todėl juos lengva naudoti ir apdirbti, o tai yra sunkiau nei išsirinkti keraminius blokelius. Ši funkcija praverčia ir tada, kai reikia ką nors pastatyti ant mūrinės sienos (pvz., įrengti elektros instaliaciją). Jei paimsite keramzito gabalėlį, pastebėsite ypatingą jo tekstūrą. Pastačius sieną sudaryta iš šių blokelių, grunto nereikia, nes jis gerai sukimba su išskirtiniu keramzito blokelių paviršiumi.

Keramzitbetonis sienoms: ar tai geras pasirinkimas?

Kiekvieno pastato sienos skirtingos, dėl to ir turi būti pasirenkamos skirtingos medžiagos: betonas, gelžbetonis ar keramzitbetonis ir kiti. Kurį pasirinkti geriausia, turi spręsti kiekvienas namo savininkas pagal save ir norimus privalumus. Keramzitiniai blokeliai pastatų sienų statybai – gali būti naudojami statant tiek lauko sienas, tiek pertvaras. Blokeliai gaminami iš keramzito granulių, sumaišytų su cemento skiediniu ir presuoto vibropreso metodu. Blokeliai turi dar vieną gerą savybę – poros tarp granulių padeda išgarinti drėgmę ir suteikia joms didelį atsparumą šalčiui. Sienoms statyti iš šių blokelių reikia dvigubai daugiau medžiagų nei įprastai. Surinkimo greitis padidėja 4-5 kartus, o gaminio svoris vienam kvadratiniam metrui mūro sumažėja apie pusantro karto. Šie blokai gali būti naudojami skirtingomis klimato sąlygomis. Jie kvėpuoja ir reguliuoja patalpų drėgmę, nepūva, nerūdija ir nedega. Norint pasirinkti tinkamiausią sprendimą pagal savo norus ir poreikius, rekomenduojama susipažinti su kiekvienos medžiagos eksploatacinėmis ir techninėmis savybėmis. Taip pat rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, kurie padės rasti tinkamiausius sprendimus pagal jūsų norus, poreikius ir galimybes ir pakonsultuos apie keramzitinio betono blokelius.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: