Pexels.com archyvo nuotr.

Persikraustėte į ką tik įsigytą būstą? Ketinate imtis renovacijos darbų bei aplinkos tvarkymo? Ko gero jau supratote, kad teks susidurti su atliekų išvežimo problemomis. Bet, turėkite galvoje, kad dabar atliekų išvežimas galimas net ir tais atvejais, jeigu jos sukauptos kad ir atokiose gyvenvietėse. Nusprendus atlikti renovacijos darbus bei tvarkyti aplinką, svarbu žinoti, kad atliekų rūšiavimas bus neišvengiamas. Žinoma, nereikia išsigąsti kainų – jos tikrai nebus labai aukštos.

Kokių šiukšlių išvežimu užsiima atliekų išvežimo įmonės?

Dabar minėtų įmonių paslaugų pasirinkimas yra labai platus. Fiziniai asmenys į jas gali kreiptis pačiais įvairiausiais atvejais. Pasitaiko situacijų, kad komunalininkai neišveža tam tikrų atliekų dėl joms priskiriamų kategorijų, tad gyventojams patiems tenka ieškoti sprendimų. Būtent minėtos įmonės gali užtikrinti, kad jūsų sukauptos atliekos bus saugiai išgabentos ir utilizuotos pagal visus reikalavimus.

Kalbant apie aukščiau minėtą situaciją, reikėtų pažymėti, kad atliekos, kurios susidaro po namų renovacijos bei aplinkos tvarkymo, turėtų būti rūšiuojamos. Pirmiausia, namo renovacijos atveju, reikėtų atskirti įprastas statybines atliekas nuo kenksmingųjų. Ketinantiems keisti seną asbesto stogą, būtina tai daryti saugiai – naudojant apsaugines priemones. Visas asbestines dalis būtina sudėti taip, jog atvykęs transportas galėtų viską paimti naudojant specialią krovimo įrangą. Įprastai atliekas išvežančios įmonės nurodo, kad senus asbesto šiferius reikia sukrauti ant medinių palečių. Visą “krovinį” turi dengti paprasta plėvelė, tad ja galiausiai teks apdengti visą paletę. Visos kitos medžiagos, kurios nėra pavojingos aplinkai ir žmonių sveikatai, turi būti kraunamos atskirai.

Galiausiai, kai tenka tvarkyti aplinką, susidaro “žalios šiukšlės”, tad jas vėlgi – kraukite atskirai. Jeigu tai yra žolės bei įvairūs lapai, tuomet patartina viską krauti į paprastus šiukšlių maišus.

Kai atliekos yra paruošiamos išvežimui, liks tik susirasti įmonę, kuri galėtų atsikratyti visomis jūsų sukauptomis atliekomis. Pabrėžiama, kad vienos įmonės teikia tik statybinių atliekų išvežimo, o kitos – visas komunalines šiukšlių išvežimo paslaugas.

Ko dažniausiai nepriima privačios atliekų išvežimo įmonės?

Taip pat primenama, kad elektronikos prietaisai neturėtų būti išmetami į standartinius konteinerius. Ta ypač liečia galvaninius elementus, įvairius elektrinius prietaisus. Minėti elementai gali būti utilizuojami juos išmetant prekybos centruose esančiuose specialiuose konteineriuose.

Kas liečia elektrinius prietaisus bei stambią buitinę techniką, čia jau reikėtų domėtis dar kitomis įmonės. Matote, yra tokių bendrovių, kurios visiškai nemokamai išveža klientų sukauptus elektronikos prietaisus bei stambią buitinę techniką. Taip yra dėl to, kad net ir sugedę prietaisai turi kažkokią vertę. Jeigu savo kieme sukaupėte nemažą elektronikos, buitinės technikos bei kitą metalo laužą, tuomet galite kreiptis į supirkėjus, kurie ne tik nemokamai išveš tokias atliekas, bet galbūt dar ir sumokės atitinkamą kainą. Tad, kiekvienu atveju reikėtų domėtis atskirais atliekų išvežimo paslaugų teikėjais.

Atliekų išvežimo paslaugos Švarista

Užsakymo Nr. KMC210218

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: