Organizatorių archyvo nuotr.

Vežimėliai neabejotinai yra vienos svarbiausių atžaloms skirtų prekių, kurios užtikrina saugius ir komfortiškus pirmuosius Jūsų pasivaikščiojimus. Jų asortimentas yra ypatingai platus, tačiau per ilgą laikotarpį spėjo susiformuoti nemažai mitų, kurie apsunkina ir šių transporto priemonių pasirinkimą, ir netgi patį naudojimą. Išskyrėme pačius populiariausius iš jų – susipažinkite ir daugiau šia klaidinančia informacija nebetikėkite.

Kuo brangesnis vežimėlis, tuo daugiau funkcijų jis gali pasiūlyti

Kiek reikėtų išleisti vežimėliui – daugeliui aktualus, tačiau labai kontraversiškas klausimas. Būtų klaidinga manyti, kad pigesni modeliai nėra verti dėmesio – visi jie atitinka minimalius standartus ir turi visas būtinas savybes vaiko saugumo užtikrinimui. Tuo tarpu brangesni vežimėliai dažniausiai gali pasiūlyti dar didesnį komfortą ir aukštesnę saugumo klasę. Šiuo atveju geriausia būtų pasigilinti į konkrečių modelių suteikiamus privalumus, pagalvoti, kurie iš jų yra aktualiausi ir atkreipti dėmesį į tai, kaip ilgai vežimėlis galės būtų naudojamas. Jei rinksitės universalų, ilgiau tarnaujantį modelį, galima pagalvoti ir apie brangesnį variantą.

Dvi sėdimos vietos – geriau negu viena

Dvynukams pritaikyti vežimėliai daugeliu atžvilgių yra itin patogūs, tačiau reikėtų turėti omenyje, kad jų išmatavimai taip pat yra kur kas didesni, todėl manevruoti siauresniuose praėjimuose gali būti pakankamai sudėtinga. Žinoma, jei dažniausiai tik vienas asmuo prižiūrės abu mažylius, tai bus kone patogiausias pasirinkimas, tad sprendimas labiau priklauso nuo Jūsų gyvenimo būdo.

Kartais tokie vežimėliai rekomenduojami ir tiems, kurie greitu metu planuoja šeimos pagausėjimą, tačiau tokiu atveju vertėtų apžiūrėti modelius, kurie į dviviečius vežimėlius gali konvertuotis tik tuomet, kai Jums to reikia. Lyginant su standartiniais modeliais, jie taip pat bus didesni, tačiau tikėtina, kad jų matmenys dvynukams skirto transporto neaplenks – norėdami išsirinkti geriausią variantą, šią informaciją turėtumėte patikrinti papildomai.

Kuo sunkesnės vežimėlio konstrukcijos, tuo geriau

Tokiame teiginyje tiesos yra, kadangi tvirtesnės konstrukcijos neretai sveria šiek tiek daugiau. Visgi, jeigu vežimėliai dažnai bus nešiojami laiptais, vargu, ar labai džiaugsitės tokiu savo pasirinkimu. Taip pat nereikėtų manyti, kad lengvesni modeliai nebus pakankamai stabilūs – gamintojai nuolat šiuo atžvilgiu ieško naujų sprendimų, tad vežimėlis gali būti ir lengvas, ir tvarus.

Tas pats pasakytina ir apie jų ratus. Storesnius ir didesnius ratus turintys modeliai labiau tinka tiems, kurie dažniau važinėsis sudėtingesniais maršrutais, tačiau jeigu dažniau leisitės į keliones ir norėsite kompaktiškesnio modelio, tikėtina, kad ir ratai bus kur kas mažesni. Tad šiuo atveju labai svarbu atsižvelgti į Jūsų šeimos poreikius ir įpročius – kad ir kokios tendencijos dabar vyrautų, vieno, visiems tinkamo varianto nebūtų galima išskirti.

Bet kurį vežimėlį galima pritaikyti sportinei veiklai

Jei esate girdėję tokį mitą, tikėtina, jog daugiau ar mažiau esate girdėję ir apie triračius vežimėlius, kuriuos dažniausiai renkasi aktyviai sportuojantys. Dėl trijų ratų konstrukcijos, tokie modeliai gali riedėti didesniu greičiu net ir tuomet, kai kelyje pasitaiko nelygumų, tačiau atžala nejaučia trūkčiojimų ar smūgių. Šio tipo vežimėliai puikiai tiks tuomet, kai net ir augindami mažylį norėsite išlikti maksimaliai aktyvūs.

Visgi, nebūtų galima teigti, jog kitų tipų modeliai taip pat yra pritaikyti tokioms veikloms. Jie tikrai gali turėti tvirtus ratus ir būti lengvai valdomi, tačiau galite pasigesti tam tikrų saugumo priemonių, kurios nulems tai, kaip atžala jausis tokių užsiėmimų metu. Tačiau niekuomet nesuklysite, jei rinksitės būtent atitinkamoms veikloms labiausiai tinkančius vežimėlius – plačiau apie jų tipus galite skaityti čia.

Vežimėlių priedai reikalauja ne ką mažesnių investicijų

Vežimėlių priedai gali užtikrinti dar malonesnes atžalų keliones, tačiau tikrai ne visus juos reikės įsigyti papildomai. Neretai bendrose komplektacijose galima rasti apsaugas nuo saulės ir lietaus, įvarius laikiklius ir kitus panašius priedus. Visgi, net jei pageidaujamų gaminių bendrame rinkinyje nebus, daugelį iš jų galėsite įsigyti išvengdami didelių investicijų. Tiek vežimėlius, tiek jiems skirtus priedus palankiomis sąlygomis siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.

Nustoję tikėti visais šiais mitais, Jūsų kelionėms pritaikytą vežimėlį surasite gerokai paprasčiau. Svarbiausia, kad rinkdamiesi jį įvertintumėte, kokiais keliais dažniausiai teks važinėti – tai turės didelės įtakos galutiniam sprendimui.

Užsakymo Nr. KMC210090

Rekomenduojame

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: