Organizatorių archyvo nuotr.

Aukštesnė kokybė ir inovacijos – tai pamatas, nuo kurio priklauso tobulėjimas bene kiekvienoje srityje. Ne išimtis ir statybų sektorius. Ilgus dešimtmečius buvę pažįstami tik su rąstine ir mūrine statyba, pastaruoju metu tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje, galime išvysti vis daugiau naujovių, kurios greitai užsitikrina klientų pasitikėjimą. Priežastys dažniausiai esti paprastos: mažesnės išlaidos bei laiko sąnaudos, energetinis efektyvumas bei ilgaamžiškumas. Viena iš ganėtinai naujų technologijų, pasižyminti minėtais privalumais, yra vadinamoji SIP skydinių namų statyba.

Pravartu paminėti, kad nors Lietuvoje apie šią namų statybos konstrukciją dažnas išgirsta pirmą kartą, pasaulyje SIP konstrukcija toli gražu nėra nauja. Šiaurės Amerikoje ji pirmą kartą buvo panaudota dar prieš daugiau nei aštuoniasdešimt metų. O nuo tuomet buvo nuolat tobulinama ir naudojama tiek gyvenamųjų, tiek administracinių ar pagalbinių pastatų statyboms. Tiek metų patirties neabejotinai leido išgryninti geriausias šios technologijos savybes ir padaryti jas dar patrauklesnėmis. Antraip, šiandien jos negalėtų pasigirti tokiu dideliu ir, beje, nuolat tebeaugančiu populiarumu visame pasaulyje.

SIP (struktūrinės izoliacinės plokštės) skydai namo statyboje tampa pagrindine konstrukcine medžiaga. Kiekvienas skydas gaminamas individualiai pagal namo projektą. Pagal tai pritaikomi skydų matmenys bet konstrukciniai elementai. Pats skydas yra pagaminamas iš dviejų OSB plokščių, tarp kurių yra įklijuojamas polistireninis putplastis, pasižymintis šilumą izoliuojančiomis savybėmis bei ekonomiškumu. Tuo tarpu SIP skydų plokštės taip pat specialiai paruošiamos: impregnuojamos atitinkamomis medžiagomis, kurios padidina šių medinių plokščių atsparumą drėgmei ir ugniai. Tokiu būdu užtikrinamas namo ilgaamžiškumas ir didelio dėmesio nereikalaujanti priežiūra.

Nuo ko pradėti? Pirmas žingsnis, norint įgyvendinti siekį pastatyti SIP konstrukcijos namą: parengti namo statybos projektą. Būtent jame turite galimybę numatyti kiek aukštų, kiek ir kokių dydžio patalpų jums bus reikalinga ir pan. Dėl specifinių SIP plokščių montavimo ypatumų, patartina dėl namo projekto pasitarti su specialistais, su kuriais rengiatės bendradarbiauti ir namo statybos metu. Tokiu būdu jūs turėsite galimybę gauti naudingų patarimų, kurie galimai ateityje turės teigiamos įtakos statybos procesui, o galbūt ir jūsų gyvenimo kokybei bei patogumui.

Sekantis žingsnis parengus namo projektą – SIP skydų gamyba bei jų montavimas. Kaip jau buvo minėta anksčiau, konkrečiai jūsų namui gamykloje yra pagaminami SIP skydai. Juos pagaminus, galima pradėti namo statybą. Dar vienas šių namų konstrukcijos privalumas, kurį dažnai akcentuoja šį statybos būdą pasirenkantys klientai, tai darbų operatyvumas ir ekologiškumas. SIP namai gali būti pradedami statyti bet kuriuo metų laiku, o namo surinkimas gali trukti vos kelias savaites. O statybos metu išvengdami statybinių atliekų, prisidedate prie gamtos saugojimo ir tausojimo. Po to, kai baigiami montuoti skydai, galima atlikti vidaus ir išorės apdailą, taip pat ir gerbūvio darbus.

Galiausiai, svarbu paminėti, kad SIP konstrukcijos sprendimas yra ne tik greitas, bet ir draugiškas finansine prasme bei pasižyminti ilgaamžiškumu bei ekonomiškumu. Be to, dėl SIP skydų naudingųjų savybių, jūsų namas savo ilgaamžiškumu lenks karkasinius namus ir varžysis su mūriniais namais. Be to, pasirinkę SIP konstrukciją savo namui be vargo pasieksite A, A+ ir net A++ energinio naudingumo klasę. O tai reiškia, kad dėl aukštos statinio kokybės, jo apšildymui šaltuoju metų laiku, sunaudojama labai mažai energijos.

Užsakymo Nr. KMC210015

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: