Organizatorių archyvo nuotr.

Nors rekuperacinė vėdinimo sistema labiau vertinama kaip šiuolaikinių namų nauja tendencija, tačiau šiandien jos populiarumas sparčiai auga ir tarp renovuojamų namų. Todėl pastebima, kad vis daugiau ne tik naujų namų savininkų domisi rekuperacinės sistemos įrengimo galimybėmis.

Kad rekuperacinės sistemos įrengimas būtų nuo pat pradžių sklandus, vertėtų atkreipti dėmesį ir laikytis keleto svarbiausių patarimų:

  • pasiruošimas (vėdinimo sistemos projektavimas);

  • tinkamas medžiagų ir įrenginio parinkimas;

  • profesionali komanda.

Visų pirma, reikėtų atkreipti dėmesį, kad mechaninio vėdinimo sistema gali būti atliekama tik energetiškai sandariuose, aukštu energiniu naudingumu pasižyminčiuose, namuose. Tai gali būti naujos statybos, maždaug nuo B klasės namams, ir renovuotiems namams, kurie taipogi po renovacijos pretenduoja į pagerintą namo šiluminę varžą.

Rekuperacijos visa esmė – efektyvus sandarių namų vėdinimas ir energijos išlaidų šildymui mažinimas. Todėl namams, kurių šilumos nuostoliai yra gana dideli, jie nėra sandarūs (namas „vėdinasi“ natūraliai), toks vėdinimas – tik pinigų į balą išmetimas.

Kam reikalingas vėdinimo sistemos projektavimas?

Įvertinus, kad mechaninio vėdinimo sistema namuose gali būti įrengta, būtina atlikti vėdinimo sistemos projektavimą. Jo metu ne tik apskaičiuojami oro padavimo bei šalinimo taškai ir jų skaičius, bet ir apskaičiuojama, koks įrenginys konkrečiu atveju yra reikalingas. Projektavimo metu įvertinami visi techniniai namo parametrai ir individualūs gyventojų poreikiai, kad būtų užtikrinamas pakankamas gryno oro tiekimas.

Kodėl svarbus kokybiškų medžiagų parinkimas?

Tam, kad rekuperacinė sistema veiktų darniai ir tenkintų užsibrėžtus poreikius, labai svarbus kokybiškų medžiagų parinkimas. Labai svarbu ne tik apskaičiuoti reikalingą ortakių skaičių, bet ir parinkti tinkamas medžiagas. Nuo to, kokios medžiagos bus sumontuotos, priklausys gyvenimo kokybė, sistemos darbas, triukšmingumas ir pan. Čia labai svarbu žinoti, kad ne tik kokybiškas medžiagų parinkimas, bet ir profesionalus jų įrengimas yra svarbu.

Kvalifikuotas ir profesionalus sistemos įrengimas

Deja, net ir pasirinkus pačias geriausias medžiagas bei brangiausią įrenginį, bet juos sumontavus neprofesionaliai, neturėsite gero rezultato. Kokybiškas sistemos įrengimas yra viena didžiausių efektyvaus sistemos darbo priežasčių, todėl reikėtų rinktis patyrusią ir šį darbą išmanančių profesionalų komandą.

Užsakymo Nr. KMC220023

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: