Organizatorių archyvo nuotr.

Atšilus orams, viena populiariausių pramogų lauke jau daugelį metų išlieka važiavimas dviračiu. Gyvenant mieste ar už jo ribų, važiavimas dviračių takais, parkais, miškais ar kitais pasirinktais maršrutais tampa naudingas ne tik sveikatai, fizinei būklei, bet ir norint atsipalaiduoti, praleisti laiką gryname ore. Tiesa, dviračių pasirinkimas yra ypač platus, šie pardavinėjami tiek fizinėse, tiek elektroninėse parduotuvėse, todėl dažnam asmeniui tampa pakankamai sudėtinga išsirinkti dviratį, geriausiai atitinkantį lūkesčius.

Dviračiai gali būti kalnų, hibridiniai, elektriniai, skirti važiuoti miesto keliais ir pan. Todėl pirmiausia, norint sumažinti ir sukonkretinti dviračio paiešką, svarbu tampa atsakyti į klausimą, kur su dvirate transporto priemone norėsite daugiausiai važinėti. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į turimas santaupas ir nuspręsti, kokią biudžeto dalį galėsite skirti dviračio įsigijimui. Jeigu gyvenate šeimoje ir dviračiais norite važiuoti ne tik vieni, bet ir su namiškiais, gali tekti plačiai atverti piniginę, o prireikus – pasiskolinti papildomai. Platesnė informacija apie paskolas, galinčias finansuoti brangesnių pirkinių įsigijimą, yra pateikiama internetu.

Vieni populiariausių dviračių rinkoje yra taip vadinami miesto dviračiai, kurių konstrukcija yra pritaikyta važiuoti tvarkingais, lygiais dviračių takais, gatvėmis, asfaltuotais parkų takeliais. Miesto dviračiais patogu vykti į darbą ar važinėti savo malonumui. Pasak specialistų, toks dviratis lengvai įsibėgėja, yra manevringas, o šio sėdynė sukurta taip, kad visuomet išlaikytumėte tiesią nugarą. Verta paminėti, jog miesto dviračiai nėra pritaikyti važiuoti bekelėmis ir ypač nelygiais takais, kadangi šie gali pradėti gesti. Dauguma dviračių parduotuvių klientams siūlo įvairiaspalvius dviračius, turinčius specialius krepšelius daiktams susidėti, todėl išsirinkti stilingą jūsų skonio dviratį neturi tapti rimtu iššūkiu.

Kalnų dviračiai yra ypač mėgstami aktyvų ir ekstremalų sportą bei judėjimą mėgstančių žmonių. Šie dviračiai lengvai įveikia sudėtingesnes trasas, esančias miškuose, kalnuotose vietovėse. Šio tipo dviračių sėdynės bei rėmas sumontuoti taip, jog minti pedalus tenka pasilenkus į priekį, tad prieš ruošiantis į ilgesnę išvyką kalnų dviračiu, verta įvertinti, ar sugebėsite pasirinktą laiką važiuoti su stuburui tenkančia apkrova. Nors įvairiuose miestuose kalnų dviračius turintys asmenys šiais važinėja ir miesto gatvėmis, dviračių gamintojai to nerekomenduoja daryti, kadangi paprasčiausiai savo privalumų kalnų dviračiai mieste negali išnaudoti, ir kelionės mieste su greitais kalnų dviračiais gali tapti kiek varginančios. Kalnų dviračio minimas reikalauja nemažos ištvermės, todėl apie šio dviračio pirkimą geriausia mąstyti tuomet, kai planuojate ne ramius pasivažinėjimus parkuose, o norite nutrūktgalviškų nuotykių važiuojant miško takais.

Hibridiniai dviračiai yra tarsi aukso viduriukas tarp miesto ir kalnų dviračių. Šie dviračiai turi vidutinio storumo padangas, jie yra patvarūs, patogūs ir pritaikyti važiuoti tiek dviračių takais, tiek leidžiantis nuo kalno. Kelio nelygumai šiam dviračio tipui nėra kliūtis, o ir jį minančiam asmeniui nesuteikia nepatogumų, kadangi nevargina, nereikalauja didelės jėgos, norint įminti į įkalnę.

Specialistai pastebi, jog ketvirta dviračių rūšis – elektriniai dviračiai, Lietuvoje nėra ypač populiari, galbūt todėl, kad dauguma lietuvių pirmenybę teikia pačių minamiems dviračiams, tokiu būdu stiprinant raumenis ir sportuojant. Tiesa, elektrinius dviračius išsekus šių akumuliatoriams taip pat galima minti įprastai, tačiau pagrindinis jo išskirtinumas – be jokio vargo ir pastangų įveikiami ilgesni maršrutai bei įkalnės. Elektros variklio jėgai palaikyti nėra reikalingas benzinas, todėl ši keliavimo priemonė yra draugiškai aplinkai, o ją lengvai valdyti gali net ir vyresnio amžiaus žmonės.

Užsakymo Nr. KMC200049

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: