Pexel.com nuotr.

Viešieji pirkimai naudingi skirtingų sferų asmenims. Verslininkams, kurie siekia plėsti savo veiklą ir tuo pačiu kuo daugiau uždirbti. Taip pat organizacijoms, kurios teikia konkursus ir tikisi, kad pavyks gauti geriausią kainos bei kokybės santykį. Galiausiai, visuomenei, kuri tikisi, kad valstybės pinigai bus paskirstyti tinkamai bei atsakingai.

Tiesa, nors viešieji pirkimai (nuoroda) yra skelbiami reguliariai, tačiau laimėti juos pavyksta tikrai ne visiems. Dažniausiai verslininkai pateikia pasiūlymus neįvertinę smulkmenų ir tuo pačiu nesusimažinę su ankstesnių metų patirtimis, kurios gali padėti pakoreguoti savo pasiūlymą ir pateikti tokį, kad atsisakyti paprasčiausiai būtų neįmanoma.

Dalyvauti konkursuose gali visi juridiniai asmenys, tad mes nurodysime kelis patarimus, kurie padės sėkmingai laimėti ir plėsti savo veiklą.

· Susipažinkite su pirkimų planais

Labai dažna skubančių verslininkų daroma klaida yra tai, kad jie nesusipažįsta su organizacijų, kurios teikia užklausas, pirkimo planais, o šis etapas yra bene pats svarbiausias, kadangi gali užtikrinti, kad ne tik pavyks laimėti, tačiau ir būsite gebus įvykdyti sutarties sąlygas. Sąlygos viešai skelbiamos iki kiekvienų metų kovo 15 dienos, tad iki tada jas jau galima išvysti internete ir kiekvienas verslininkas gali kuo detaliau įsiskaityti į sutarties sąlygas bei pateikiamus planus.

·  Tinkamas savęs pristatymas

Taip pat labai svarbu tinkamai save pristatyti, kadangi būtent tai gali paskatinti organizaciją naudotis Jūsų, o ne kitos įmonės paslaugomis. Dažniausiai sukūrus profesionalų šabloną daugiau nebeteks jo keisti, kadangi jis puikiai tiks skirtingiems konkursams. Kadangi dažniausiai viešųjų pirkimų vertė siekia apie 145 tūkst. eurų, natūralu, kad svarbu pateisinti skiriamas investicijas. Taip pat labai svarbu nurodyti kontaktus, kuriais galima į jus kreiptis tokiu atveju, kai Jumis ir Jūsų paslaugomis bus tinkamai susidomėta.

· Detali dokumentų analizė

Ypač svarbus etapas viešųjų pirkimų metu yra detali dokumentų analizė, kadangi ji gali užtikrinti, kad visos pusės bus patenkinamos tokioms paslaugomis, kurios bus teikiamos ir kitos bus gaunamos. Įmonei svarbu ne tik laimėti konkursą, tačiau taip pat ir įvertinti, ar ji bus gebi suteikti tas paslaugas, kurios yra nurodomas. Dažniausiai džiaugsmą aptemdo suvokimas, kad tam tikros paslaugos gali būti teikiamos beveik nuostolingai, tad svarbu detaliai įsiskaityti į kiekvieną akcentą.

Nors sutarties vykdymo metu labai dažnai organizuojamos įvairios korekcijos ir jos yra galimos, tačiau geriausia jų vengti, kadangi nuo to gali kilti nesklandumų, kurie apsunkina projekto įgyvendinimą.

· Ūkio subjektų pagalba

Norint teikti savo kandidatūrą viešųjų pirkimų organizuojamuose konkursuose – turima atitikti tam tikrus reikalavimus, kurie nusako, kad viena arba kita įmonė gali suteikti paslaugas. Tačiau kartais tiek reikalavimai yra labai aukšti ir įmonė paprasčiausiai neteikia savo kandidatūros, kadangi nelaimės. Tokiu atveju į pagalbą pasitelkiami kiti ūkiniai subjektai, kurie naudojami tarsi tarpininkai, tam tikra prasme gali būti vadinami laiduotojais.

Tiekėjai gali dalyvauti pasirinkę vieną iš siūlomų formų:

· Savarankiškai patys;

· Dalyvaujama jungtinės veiklos pagrindų;

· Taip pat galima pasitelkti subrangovus;

· Remiamais kitų ūkinių subjektų pajėgumas bei galimybėmis.

Taigi, jeigu matyti, kad nepavyksta atitikti reikalavimų – tokiu atveju siūlome nenuleisti rankų ir toliau sėkmingai per kitus ūkinius subjektu bandyti dalyvauti konkurse.

Svarbiausia yra griežtai laikytis nurodytų terminų ir tuo pačiu finansinių įsipareigojimų. Tokiu atveju ne tik kartą suteiksite paslaugas, tačiau pelnysite patikimos įmonės vardą, kuri vėliau gali sudominti kitas organizacijas, kurios taip pat rengs konkursus.

Užsakymo Nr. KMC200004

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 

Taip pat skaitykite: