(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, yra nedirbamų ir neprižiūrimų žemės plotų. Kad jų skaičius mažėtų, stengsis ne vien seniūnai. Kadangi jie neturi galimybės naudotis Registrų centro duomenų baze, Kauno rajono savivaldybėje paskirtas darbuotojas, kuris padės išsiaiškinti neprižiūrimų plotų savininkus.

Seniūnai Urbanistikos skyriaus vyriausiajam specialistui Mindaugui Kruopiui pateiks duomenis apie seniūnijoje neprižiūrimus žemės sklypus, o tarnautojas duomenų bazėje pabandys surasti jų šeimininkus. Nustačius konkretaus apleisto ploto savininką, jo pavardę ir duomenis M. Kruopis praneš seniūnui, o šis surašys ir išsiųs įspėjimą. Jei įspėtasis per nustatytą laiką nesiims priemonių, bus perduotas svarstyti Administracinei komisijai.

Apleistų plotų žemės savininkus ar naudotojus dabar galima įspėti arba bausti bauda nuo 50 iki 100 litų. Jei sumokėjęs baudą asmuo žemės neprižiūri ir toliau, galima skirti baudą nuo 100 iki 300 litų. Kai kurie apleistų sklypų savininkai žinomi, tačiau tik mažoji dalis – žemės eina iš rankų į rankas, perkama, parduodama ir perparduodama, nuomojama ir subnuomojama.

Šalyje dar yra apie 0,5 mln. ha apleistų žemių, kurios, įvairiais skaičiavimais, kasmet galėtų atnešti papildomai apie 1, 35 mlrd. litų pajamų, jose galėtų būti įdarbinta apie 20 tūkst. asmenų. Didžiuliai dirvonuojantys piktžolėti plotai gadina šalies įvaizdį, daro didelę žalą tvarkingai ūkininkaujantiems savininkams: platinamos piktžolės, augalų kenkėjai ir ligos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: