(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Kauno miesto savivaldybės taryba ketvirtadienį patvirtino patikslintą Kauno miesto savivaldybės privatizavimo fondo 2010 metų sąmatą.

Pagrindinės priežastys, kurios lėmė planuojamų gauti pajamų pokyčius – neįvyko viešieji aukcionai, skelbti lapkričio mėnesį, naujai įtraukti privatizuojami objektai, patikslintos planuojamos gauti pajamos už jau parduotus objektus.

Lapkričio mėnesį neįvyko aukcionai, kurių metu buvo ketinama parduoti Savivaldybei priklausantį įstatinio kapitalo akcijų paketą UAB „Stoties turgus“. Taip pat nepavyko parduoti patalpas, esančias Vilties g. 5-2, S. Hariso g. 25A, H. ir O. Minkovskių g. 9-3.

Naujai į privatizuojamų objektų sąrašą buvo įtraukta pastatai ir statiniai A. Jakšto g. 5/Pilies g. 13 (buvusi žydų ligoninė), negyvenamosios patalpos Vaidoto g. 121A-2, Patrimpo g. 20-3, A. Kriščiukaičio g. 41-2, Radvilėnų pl. 44-3.

„Šiais metais ketinome parduoti UAB „Stoties turgus“ akcijų paketą (51 proc.), tačiau šis paketas nėra patrauklus verslininkams. Bendrovės įstatai patvirtinti tokie, kad net įsigijus 51 proc. akcijų paketą, naujas valdytojas negalėtų priimti sprendimų, mat reikia 2/3 daugumos balsų. Ieškome teisinių sprendimų, kaip būtų galima pakeisti seniai priimtus įstatus, kad pavyktų parduoti šį turtą, o tai leistų papildyti Savivaldybės biudžetą. Nesinorėtų žymiai sumažinti turto kainą ir jį parduoti tik už kokį 1 mln. litų“, – sakė Privatizavimo komisijos pirmininkas Jonas Koryzna.

Per šių metų 11 mėnesių į Privatizavimo fondą gauta 794,7 tūkst. litų. Iš jų 789,9 tūkst. litų pajamų gauta už parduotus objektus ir 4,8 tūkst. litų – aukcionų dalyvių registracijos mokestis. Įvertinus nepanaudotų lėšų likutį 2010 m. sausio 1 d., t.y. 55,8 tūkst. litų, Privatizavimo fondo pajamos šių metų gruodžio 1 dieną sudarė 850,5 tūkst. litų.

Dėl sumažėjusių planuojamų gauti pajamų buvo nuspręsta perskirstyti Privatizavimo fondo 2010 metų sąmatos išlaidas, t. y. sumažinti jas 6,107 mln. litų.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: