(c) Stcok.xchng archyvo nuotr.

Restorano “Sadutė” džiazo vakarai jau sulaukė ir tarptautinio susidomėjimo. Čia rugsėjo 24 d., 20 val., savo Europos turą pradės tarptautinė grupė “Dekomotion”, pristatysianti naują programą ” An Unfinished Stories” (Neužbaigtos istorijos). Grupėje instrumentus suremė keturios džiazo asmenybės iš Graikijos, Izraelio, Pietų Korėjos ir Latvijos. Tai dar kartą įrodo, kad džiazo muzika neturi tautybės, tai pasaulio muzika.

“Iš toli girdisi popieriaus šnarėjimas ir pieštukas braižantis žodžius, jis rašo “nebaigtas istorijas”… Vieniems tai brangus laiškas, kitiems tiesiog daiktų ar prekių sąrašas, tretiems – brangūs prisiminimai ar aštrios įžvalgos. Per muzikos garsus ir originalias kompozicijas, “Dekomotion” pasakos savo istoriją, kurioje klausytojai galės atrasti savo minčių ir fantazijų atspindžius.”

Grupė susikūrė 2010 m. pavasarį Amsterdame. Muzikos chemija ir dinamika keturis muzikantus nuvedė iššūkių ir naujų idėjų, kartu labai teisingu, keliu.

“Dekomotion” muzika pilna jautrumo, skirtingo “grūvo”, kuris atneša stiprų melodingumą ir turtingas daugiasluoksnes muzikines tekstūras.

Žinoma, originaliose kompozicijose girdimi ir kiekvienos iš keturių šalių muzikinės kultūros atgarsiai bei darni jų sinergija.

Šių metų balandžio mėn. “Dekomotion” spėjo pasirodyti prestižiniame džiazo konkurse “Keep an Eye Jazz award”, kuriame “Dekomotion” pripažinta geriausia grupe, o kolektyvo įkūrėjas ir būgnininkas latvis Kasparas Kurdeko – geriausiu muzikantu.

“Deko motion” tai: Spyros Manesis – klavišiniai, Graikija, Itay Waissman – tenoras saksofonas, Izraelis, Sungsu Kim – kontrabosas, Pietų Korėja, Kaspars Kurdeko – būgnai, Latvija.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: