Kino industrija nestovi vietoje ir kasmet išleidžia šimtus filmų. Būtų naivu manyti, kad tarp jų nebus panašumų. Kartais kūrėjai stengiasi pakartoti tam tikro filmo sėkmę ir nukopijuoti siužetą. Kitais atvejais identiški filmai yra išleisti beveik tuo pačiu metu, kaip atsakas į tai, kokia tuo metu buvo tendencija. Antruoju atveju sunku suprasti, ar vienas iš scenaristų žvilgčiojo į kito scenarijų, ar tiesiog netyčia turėjo panašių minčių.

Pažvelkime į filmus, kurie buvo išleisti beveik tuo pačiu metu ir kurie turi panašų siužetą.

„Snieguolė ir Medžiotojas“ (Snow White and the Huntsman) — „Veidrodėli, veidrodėli… Snieguolės istorija“ (Mirror Mirror)

2012 m. buvo išleisti 2 filmai apie garsiąją princesę Snieguolę: filmas „Snieguolė ir Medžiotojas“, kuriame Medžiotojas įsako nuvesti Snieguolę į mišką, kad ji būtų nužudyta, tampa jos gynėju ir patarėju, siekiant nugalėti Blogąją karalienę; ir filmas „Veidrodėli, veidrodėli… Snieguolės istorija“, kuriame piktoji karalienė užgrobia karalystę, o ištremta princesė pagalbon pasitelkia septynis išradingus sukilėlius, kad susigrąžintų tą karalystę. Abiem atvejais žiūrovams buvo rodoma alternatyvi garsiosios pasakos versija, kur Snieguolė yra stipri asmenybė. Pažymėtina, kad pamotė karalienė abiejuose filmuose turi didžiulę charizmą ir beveik nustelbia pagrindinį veikėją.

„Dviese mes jėga“ (It Takes Two) – „Spąstai tėvams“ (The Parent Trap)

Filmas „Dviese mes jėga“ buvo išleistas 1995 m., o po trejų metų, 1998 m., žiūrovai pamatė filmą „Spąstai tėvams“. Filme „Dviese mes jėga“ Alisa ir Amanda yra dvi mažos mergaitės, kurios yra identiškos dvynės, tačiau visiškai nepažįstamos ir vieną dieną atsitiktinai susitinka. Filme „Spąstai tėvams“ identiškos dvynės Anė ir Halė, atskirtos po gimimo ir auginamos vieno iš biologinių tėvų, vėliau atranda vieną kitą vasaros stovykloje ir sukuria planą, kaip sugrąžinti savo tėvus kartu. Abiejų filmų siužetuose pasakojama apie 2 mergaites, kurios atsitiktinai susitinka ir supranta, kad yra identiškos išvaizdos. Jos pradeda žaidimą klastodamos asmeninį savo tėvų ir globėjų gyvenimą.

„Drugio efektas“ (The Butterfly Effect) — „Ponas Niekas“ (Mr. Nobody)

Pagrindinis filmų „Drugio efektas“ ir „Ponas Niekas“ veikėjas yra asmuo, turintis ypatingų sugebėjimų. Filme „Drugio efektas“ Evanas Trebornas per svarbius savo gyvenimo įvykius patiria sąmonės aptemimus. Užaugęs jis randa būdą prisiminti šiuos prarastus prisiminimus ir antgamtišką būdą keisti savo gyvenimą, skaitydamas žurnalą. Filme „Ponas Niekas“ berniukas stovi ant stoties platformos, kai traukinys ruošiasi išvažiuoti. Ar jis turėtų keliauti su mama, ar likti su tėvu? Iš šio sprendimo kyla begalinės galimybės. Kol jis nesirenka, viskas yra įmanoma. Ir nors šiuose filmuose veikėjų sugebėjimai yra paaiškinami skirtingai, abiem atvejais jie analizuoja savo praeities veiksmus ir bando rasti būdą, kuris jiems atneš laimę.

„Edo televizija“ (EDtv) — „Trumeno šou“ (The Truman Show)

Kurdamas filmą „Edo televizija“, režisierius Ronas Hovardas puikiai žinojo, kad netrukus bus išleistas filmas su tuo pačiu siužetu. Abiem atvejais siužetas sukasi apie žmogų, kurio tikrasis gyvenimas transliuojamas per televiziją. Filme „Edo televizija“ vaizdo įrašų parduotuvės darbuotojas sutinka, kad jo gyvenimą nufilmuotų televizijos laidai. Hovardas buvo tikras, kad projektas su Džimiu Keriu neturės šansų sėkmei. Tačiau jis klydo, nes filmas „Trumeno šou“, kur draudimo pardavėjas sužino, kad iš tikrųjų jo visas gyvenimas yra televizijos realybės šou, nustebino žiūrovus ir pateko į įvairius kultinių filmų sąrašus, ko negalima pasakyti apie „Edo televizija“.

„Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ (Batman v Superman: Dawn of Justice) — „Kapitonas Amerika: pilietinis karas“ (Captain America: Civil War)

2016 m. filmų apie superherojus gerbėjai džiaugėsi, nes dvi jų mylimos kino visatos beveik vienu metu išleido naujus epizodus. Yra žinoma, kad „Betmenas prieš Supermeną: teisingumo aušra“ ir „Kapitonas Amerika: pilietinis karas“ sukūrė skirtingi žmonės, tačiau žiūrovai pastebėjo, kad šie filmai labai panašūs pagal tai, kaip abi istorijos prasideda, baigiasi ir net yra panašios mūšio scenos. Filme „Betmenas prieš supermeną: teisingumo aušra“ Betmenas susikauna su Plieniniu žmogumi, o pasaulis kovoja su tuo, kokio herojaus jam iš tikrųjų reikia. Filme „Kapitonas Amerika: pilietinis karas“ politinis įsitraukimas į Keršytojų reikalus sukelia nesutarimus tarp Kapitono Amerikos ir Geležinio žmogaus.

„Draugiškas seksas“ (Friends with Benefits) — „Be įsipareigojimų“ (No Strings Attached)

Filmai „Draugiškas seksas“ ir „Be įsipareigojimų“ buvo išleisti 2011 m. ir jie nupasakoja tą pačią istoriją žiūrovams. Jauna mergina ir vaikinas sutinka užmegzti santykius be jokių įsipareigojimų, kur nėra vietos rimtiems jausmams. Tačiau laikui bėgant jie geriau pažįsta vienas kitą ir jiems tampa sunku vykdyti savo pradinį susitarimą. Filme „Draugiškas seksas“ jaunas vyras ir moteris nusprendžia pakelti savo draugystę į aukštesnį lygį, netapdami pora, tačiau netrukus pastebi, kad sekso pridėjimas sukelia tik komplikacijų, ir filme „Be įsipareigojimų“ vyras ir moteris stengiasi išlaikyti savo santykius griežtai tik fizinius, tačiau neilgai trukus jie sužino, kad nori kažko daugiau.

„Raudonoji planeta“ (Red Planet) — „Misija į Marsą“ (Mission to Mars)

2000 m. kino kūrėjai nusprendė pamaloninti mokslinės fantastikos filmų gerbėjus, išleisdami 2 filmus kosmoso tema – „Raudonoji planeta“ ir „Misija į Marsą“. Filmai sukėlė jausmą, kad režisieriai turėjo tam tikrą susitarimą, nes jie turi labai panašius siužetus. Filme „Raudonoji planeta“ astronautai ir jų robotizuotas šuo AMEE ieško sprendimų, kaip išgelbėti mirštančią Žemę tyrinėdami Marsą, tačiau misija pasisuka labai klaidinga linkme. Filme „Misija į Marsą“ pirmoje pilotuojamoje misijoje į Marsą įvyksta katastrofiška ir paslaptinga nelaimė, pranešus apie nenustatytą struktūrą, pradedama gelbėjimo misija, siekiant ištirti tragediją ir sugrąžinti visus išgyvenusius žmones.

„K-9“ (K-9) — „Terneris ir Hučas“ (Turner & Hooch)

Galbūt nėra daugiau jaudinančių filmų nei tie, kurie pasakoja apie žmogaus ir šuns draugystę. 1989 metais mažiausiai 2 filmai šia tema privertė žiūrovus lieti ašaras – „K-9“ ir „Terneris ir Hučas“. Pagrindiniai veikėjai, dirbantys policijoje, netyčia pagalbon gauna keturkojį draugą, kuris jiems padeda atlikti sunkų darbą. Filme „K-9“, siekiant sustabdyti nusikaltėlį, detektyvas pasitelkia policijos šunį, kuris yra neįprastai protingas. Filme „Terneris ir Hučas“ detektyvas turi dirbti su siautulingu šuniu, kad kartu atrastų žudiką.

„Bado žaidynės“ (The Hunger Games) — „Divergentė“ (Divergent)

Tiek filmas „Bado žaidynės“, tiek „Divergentė“ yra paremti skirtingų autorių knygomis, tačiau žiūrovų nuomone, jie yra gana panašūs. Filme „Bado žaidynės“ Ketnis Everdyn savanoriškai užima savo jaunesniosios sesers vietą „Bado žaidynėse“: televizijos varžybose, kuriose atsitiktinai pasirenkami du paaugliai iš kiekvieno dvylikos Panemo rajonų ir kovoja iki mirties. Filme „Divergentė“, kuriame pasaulis yra suskirstytas frakcijomis, kurie yra pagrįsti tam tikromis dorybėmis, Tris sužino, kad ji yra divergentė ir niekur negali pritapti. Atradus planą sunaikinti divergentus, Tris ir paslaptingasis Ketvertas turi sužinoti, kas daro divergentus pavojingais, kol dar nevėlu. Abu filmai vaizduoja distopinius pasaulius, kuriuose griežtai suskirstyti socialiniai sluoksniai. Pagrindinė veikėja, jauna mergina, turinti stiprią asmenybę, turi kovoti su šia sistema.

 

„Madagaskaras“ (Madagascar) — „Laukiniai gyvūnai“ (The Wild)

Animacijos pasaulyje taip pat yra filmų su panašiais siužetais. Pavyzdžiui, filmai „Madagaskaras“ ir „Laukiniai gyvūnai“ jauniesiems žiūrovams demonstruoja linksmus gyvūnų, pabėgusių iš zoologijos sodo, nuotykius. Filme „Madagaskaras“ grupė gyvūnų, praleidusių visą gyvenimą Niujorko zoologijos sode, patenka į Madagaskaro džiungles ir turi prisitaikyti prie gyvenimo laukinėje gamtoje. Filme „Laukiniai gyvūnai“ iš Niujorko zoologijos sodo į Afriką netyčia išvežamas paauglys liūtas. Išsilaisvinę jo zoologijos sodo bičiuliai turi nepaisyti savo skirtumų, kad galėtų jį susigrąžinti. Tačiau šis animacinis filmas buvo smarkiai kritikuojamas dėl to, kad jis yra nukopijuotas.

Taip pat skaitykite: 10 dalykų, kurie nutiko filmuose, ir kuriems yra toli gražu iki tiesos

 

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: