Filmo "Didysis Getsbis" kadras

Gera aktorių komanda, tai filmo sėkmės garantija. Bet rinkdamiesi kandidatus aktorių pasirinkimo vadovai suklysta pakankamai dažnai. Sunku išvengti kritikuojančių atsiliepimų ir aštrių komentarų, kai vaidmenys atitenka tokiems aktoriams, kuriems, pasak gerbėjų, jie visai netinka.

Ištyrėme profesionalių kritikų ir paprastų žiūrovų nuomones bei išrinko keletą filmų, kurių kūrėjai tikrai prašovė su aktorių pasirinkimu.

Džėjus Getsbis – Leonardas Dikaprijas

Kai kurie kritikai tiki, kad nepaisant to, jog Dikaprijas yra tikrai įvairiapusiškas ir talentingas aktorius, jam sunkiai sekėsi įsijausti į Getsbio vaidmenį. Džėjus Getsbis turėjo būti veržlus vyrukas su pavojaus užuominomis. O Leo nebėra toks išvaizdus, koks buvo jaunystėje. Taip pat aktorius kritikuojamas už tai, kad Getsbį atvaizdavo kaip karikatūrą ir todėl jo veikėjas atrodė lyg juokdarys.

Karalienė Olimpija – Andželina Džoli

„Auksinės avietės“ apdovanojimuose už šį vaidmenį Džoli buvo nominuota Blogiausios aktorės kategorijoje. Kritikams nepatiko keistas ir karikatūrinis Andželinos akcentas, kuris buvo labai panašus į rusišką. Be to, jos gerbėjai (nepaisant meilės aktorei) pripažįsta, kad Olimpiją ji suvaidino siaubingai.

Juodoji našlė – Skarlet Džohanson

Paskelbus aktorių komandą dirbsiančią filme „Geležinis žmogus 2“ kilo tikra gerbėjų pasipiktinimo audra. Daugumai nepatiko, kad Džohanson vaidins rusų šnipę. Teminiuose forumuose žmonės pateikė labiau tinkamų variantų, pavyzdžiui, Hilari Svonk, Emili Blant ir net Uma Turman. Po filmo išleidimo žiūrovai sakė, kad aktorės pasirodymas ekrane kėlė žiovulį. Visgi vėliau publika pamilo šią personažę.

 

Džinė Vizli – Boni Rait

Visi, kas yra skaitę knygas apie Harį Poterį prisimena, kad užaugusi Džinė buvo graži ir drąsi. Tačiau Boni Rait beveik susilieja su ją supančia aplinka. Sunku įsivaizduoti ją kaip nuožmią, burtais besišvaistančią, energingą ir sportišką merginą, kuriai beveik visi studentai jaučia simpatiją. „Kaip Džinės gerbėjai, man sunku žiūrėti filmus ir stebėti, ką jie padarė mėgstamiausiai mano veikėjai“, savo nuomone dalinasi viena iš gerbėjų.

Balianas iš Ibelino – Orlandas Blumas

Gerbėjai tiesiog dievino Orlandą Blumą, įkūnijantį Legolasą ir Vilą Ternerį. Tačiau jie apgailestaudami pripažįsta, kad vaidmuo filme „Dangaus karalystė“ pasirodė aktoriui esanti neįveikiama užduotis. „Nemanau, kad jam derėtų ten būti. Iš to, ką esame matę, jis neturi pakankamai rimtumo ir charizmos tokiam vaidmeniui“.

Belė – Ema Vatson

Kinematografinė Disnėjaus pasakos apie gražuolę ir pabaisą versija sulaukė įvairių atsiliepimų. Kai kuriems žmonėms nepatiko ne tik šiek tiek modernizuotas scenarijus, bet užkliuvo ir Vatson vaidyba, „Manau, kad šio filmo kūrėjai visai be reikalo įtraukė į filmą feministines istorijas ir tokiu būdu ekrane matome ne Belę, o feministę Emą Vatson. Viso filmo metu Ema nei karto nevirsta veikėja – ji išlieka savimi“. Taip pat, kai kuriuose atsiliepimuose rašoma, kad Vatson atrodė „sustabarėjusi“ ir jai nepavyko išreikšti empatijos, sielvarto ir kantrybės, o tai yra pagrindinės Belės savybės.

Eovyna – Miranda Oto

„Žiedų valdovo“ romane DŽ. R. R. Tolkinas apibūdina Rohano kilmingąją štai taip: „Žvilgsnis buvo rimtas ir mąslus, akyse spindėjo užuojauta karaliui. Jos veidas buvo nuostabus, ilgi plaukai kaip auksinė upė krito ant balto rūbo, išsiuvinėto sidabru. Su šiuo apdaru ji atrodė liekna ir aukšta, tačiau kartu kieta kaip plienas, tikra karalių duktė“.

Remiantis vienos iš „Quora“ vartotojų nuomone, vietoj mąslios veikėjos mes matėme „emocionalią, besišypsančią, besijuokiančią Viduržemio barbę“. Aktorė suvaidino per daug švelnią ir moterišką veikėją, kokia Eovyna niekada nebuvo.

Achilas – Bredas Pitas

„Troja“ tikrai nėra pati sėkmingiausia ekranizuota Homero poemos versija. Filmo kūrėjai sukūrė gan linksmą filmą, kuriam trūksta stiprių dramatiškų scenų. Bredo Pito vaidyba taip pat sulaukė kritikų dėmesio. Jis turėjo įsijausti į geriausio Graikijos kario vaidmenį, bet jam nepavyko, „Pitas geras aktorius ir išvaizdus vyras, ir jis šešis mėnesius ruošėsi vaidmeniui, tačiau Achilas nėra toks veikėjas, kurį jis gerai įkūnija “. Mitinis karys, kurio vaidmenį atliko Bredas Pitas pasirodė esantis per daug modernizuotas.

Džeinė Foster – Natali Portman

Po antros „Toro“ dalies išleidimo, Natali Portman  ilgam nebepasirodė „Marvel Cinematic Universe“ filmuose. Talentingos aktorės gerbėjai buvo nusivylę netikroviška ir nuobodžia aktorės vaidyba. Kai kuriems pasirodė, kad Portman visiškai nesistengė pagyvinti veikėjos, „jos pasirodymas atrodo itin neemocingas ir vos tik ji pabando išreikšti kokią nors emociją, ji perteikiama labai keistu būdu ir aktorė atrodo visai neįsijautusi“.

Robinas Hudas – Kevinas Kostneris

Žiūrovams nepatiko naujoji Robino Hudo perspektyva. Jų nuomone, Kostneris šį jauną, karštakošį, į problemas mėgstantį veltis vyruką paverčia karo nualintu seniu, kuris atpirkimą randa tik padėdamas paprastiems žmonėms. Vienoje iš apžvalgų jis netgi buvo sulygintas su medžiu „Kostneris kažkokiu būdu pavertė Robiną Hudą šaltu, lėkštu ir nuošaliu, kaip kad vienas iš Šervudo miško medžių“. Jo vaidyba kritikams irgi nepatiko ir šie teigė, kad ji labiau primena animacinį filmuką.

Audra – Halė Beri

Pasak originalaus komikso gerbėjų nuomonių, Halei Beri nepavyko suvaidinti stiprios ir didingos veikėjos. Aktorė nesugebėjo perteikti tamsiaodės mutantės veikėjos. Beri atrodė drovi ir netgi šiek tiek atsargi, nors turėtų sukurti pasitikinčios savimi ir galingos moters įvaizdį.

Džonatanas Harkeris – Keanu Rivsas

1992 metais buvo išleista nauja ekranizuota Bremo Stokerio „Drakulos“ versija. Rivso vaidybą kritikai vadino vienu pagrindinių filmo trūkumų – „Viena yra paskirti Keanu Rivsui gerbtino britų advokato vaidmenį, tačiau visai kas kita yra prašyti vaidinti šalia tokių aktorių kaip Garis Oldmanas ir Entonis Hopkinsas“. Buvo aiškiai pastebima, kad Keanu Rivsas „šoko aukščiau bambos“. Žiūrovams taip pat nepatiko Keanu bandymas suvaidinti britą: „Būtent akcentas labiau už viską gadina vaidmenį. Tiesiog skaudu klausytis – o aš net nesu anglas“.

Taip pat skaitykite: 10 puikių kino filmų, kurie kino teatruose patyrė visišką nuostolį

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: