Kino filmo "Ready or Not" plakato fragmentas

„Slėpynės“ („Ready or Not“) – maloniai nustebinanti kino juosta, kurioje puikiai dera siaubo filmo ir komedijos elementai. Filmo režisieriai Mattas Bettinellis-Olpinas ir Tyleris Gillettas – mažai kam žinomi, savo darbų sąraše turintys tik porą siaubo filmų, kurie vertinti gana skeptiškai ir didesnio pasisekimo nesulaukė. „Slėpynių“ biudžetas nėra didelis, o aktoriai – taip pat ne pirmo ryškumo žvaigždės, todėl nieko keisto, jei filmas nekels jokių didelių lūkesčių. Tačiau šis gerai susiderinusios komandos darbas maloniai nustebins net ir didžiausius skeptikus.

Filmas prasideda trumpa scena prabangiuose namuose, ir matomas sužalotas jaunas vyras, kurio buvimo vietą vyresniesiems išduoda jaunas berniukas. Vėliau veiksmas vyksta šiandieniniu laiku, tuose pačiuose prabangiuose namuose. Greisė (akt. Samara Weaving) – geraširdė mergina iš paprastos šeimos, kuri ruošiasi savo vestuvėms su Aleksu Le Domu (akt. Markas O‘Brienas), kurio šeima gali pasigirti neregėtais turtais ir painia istorija. Ceremonijos metu Le Domai akivaizdžiai parodo savo jausmus būsimajai šeimos narei, ir toli gražu ne visi jie džiaugiasi būsima šeimynykšte. Vakare, vietoj išsvajotosios pirmosios vestuvių nakties, Greisė sužino, kad norėdama tapti pilnateise šios mėlynakraujų šeimos nare, turės sužaisti žaidimą. Šiek tiek sutrikusi, ji pernelyg nenustemba – tai pagrindžiama tuo, kad šeima užsiima lošimų verslu ir turi gilias tradicijas. Iš kortų kaladės ji ištraukia kortą, kuri sako, kad teks žaisti slėpynes. Pavadinimas pasiskolintas iš vaikiško žaidimo, tačiau pamažu aiškėja, kad šios slėpynės – ne tokios ir vaikiškos…

Visas filmo siužetas vystomas šias slėpynes – nieko neįtarianti jaunoji, nusiteikusi gana žaismingai, bėga slėptis. Kurį laiką pratūnojusi savo slėptuvėje, ji pradeda apgailestauti, kad taip švaistoma jos pirmoji vedybinio gyvenimo naktis, todėl nusprendžia mesti šį žaidimą ir patraukia ieškoti savo jaunikio. Tik išgirdusi šūvius, ji iš Alekso sužino, kad jai kliuvo baisiausia korta – iki aušros ji turi būti nužudyta, antraip žus visa Le Domų šeima. Prasideda kova už savo gyvenimą. Šeimos nariai, kurių kiekvienas turi stiprų savo charakterį, neretai būdingą būtent turtuoliams, daugiau ar mažiau pasirodo viso filmo metu, tačiau ryškiausia žvaigždė – Greisė. Viso filmo metu ji idealiai atlieka savo rolę – susižeidusi kiekvienu veido raumenimi perteikia skausmą, tikroviškai parodo nuostabą ar nusivylimą. Personažė nė akimirką nemąsto pasiduoti ir kovoja už save, nelaukdama pagalbos iš aplinkinių. Kai kurie šeimos nariai, kino siužeto pradžioje pasirodę iš vienos pusės, vystantis veiksmui atsiskleidžia visai kitomis spalvomis. Filmo pabaiga – visiškai netikėta ir nustebinsianti daugelį žiūrovų.

Šiai juostai surinktas puikus aktorių kolektyvas, kiekvienas iš jų idealiai atliko savo vaidmenis – ypač pagirtina Danielio (akt. Adamas Brody‘s), Alekso brolio, vaidyba. Viso siužeto metu neatskleidęs savo tikrųjų intencijų ir likęs paslaptingas, jis ypač prikaustė dėmesį ir neabejotinai pelnys daugelio simpatijas. Dauguma kitų aktorių, vaidinusių likusius šeimos narius, savo vaidmenis taip pat atliko puikiai, nors jų veikėjai ir nekelia susižavėjimą skatinančių emocijų.

Veiksmui parinkta vieta puikiai tinka idėjai – prabangi turtuolių šeimos vila, kurioje gausu prabangos ir antikvariato. Kone kiekvienoje scenoje galima išvysti šį bei tą naujo, ypač Greisei keliaujant per visą dvaro teritoriją. Čia puikiai pasitarnauja ir nuostabus operatorių darbas – įvairių scenų metu susitelkiama į pagrindinį veiksmą, tačiau parodoma pakankamai aplinkos detalių, kurios padeda perteikti atmosferą. Sąmoningai parodomos ne visi kruviniausi epizodai – kartais kameros nukreipiamos į šalį, todėl žiūrovai apsaugomi nuo galimai žiaurių epizodų, kurių, bendrai kalbant, filme netrūko. Turint omeny, kad ši kino juosta – siaubo komedija, būtent komedijos elementų buvo daugiau, tačiau kraujas šiame filme liejosi taip pat laisvai kaip ir veikėjų skaldomi juokeliai. Taip pat filme gerai dera muzikiniai takeliai, suteikiantys šiurpaus netikėtumo įvairių scenų metu. Realistiškas grimas, akies nerėžiantys specialieji efektai šį mažo biudžeto filmą padaro itin patraukliu žiūrovo akiai.

Šis filmas maloniai nustebina net ir tuos, kurie pernelyg nesižavi siaubo filmais. Įdomus siužetas, kupinas netikėtų veiksmo vingių, savo veikėjus puikiai įkūniję aktoriai ir šaunus techninis apdirbimas paverčia šią kino juosta nenuobodžiu, kokybišku humoru prisodrintu būdu praleisti vakarą pernelyg neapkraunant galvos sudėtingais siužeto vingiais.

Taip pat skaitykite: „Pats baisiausias Deilo ir Takerio filmas“: geriausias būdas praleisti vakarą karantino metu

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: