Monica Bellucci / filmo „Vilko brolija“ kadras

Monika Belucci – italų aktorė ir fotomodelis. Ji laisvai kalba angliškai ir prancūziškai. Prieš vaidmenis anglų, prancūzų ir italų kine M. Belucci dirbo modeliu „Dolce & Gabbana“ ir „Dior“. KaunoŽinios.lt pristato dešimt jos kino vaidmenų, kuriuose M. Bellucci – slaptoji agentė, prostitutė, Egipto karalienė, fotomodelis, nuotaka, antrininkė, daktarė ir – seksualinės prievartos auka.

10. „Vilko brolija“ (Brotherhood of the Wolf, 2001)

Tai – prancūzų siaubo veiksmo filmas, kuriame siužetas vystosi XVIII a. Prancūzijoje, kai šalis buvo sukrėsta masinių žmogžudysčių. Pagrindiniai veikėjai – riteris Grégoire de Fronsac ir jo kompanionas Mani iš Iroquois genties. Šis su Grégoire susipažino kovodamas prieš britus Šiaurės Amerikoje. Jiedu pasiųsti Prancūzijos karaliaus atvyksta į Gévaudan‘ą ištirti šimto mirčių nukruvintos provincijos, kurioje Monica Belucci vaidina prostitutę Sylvia. Pastaroji suintriguoja Grégoire, ir paaiškėja, kad ji galbūt nėra tik paprasčiausia prostitutė.

Filmo siužetas – laisvai paremtas Gévaudan‘o žvėries legenda, pasak kurios, pietų centro Prancūzijoje 17641767 metais siautėjo gyvūnas, kuris nužudydavo savo aukas išdraskydamas jiems gerkles ir žinoma, įvairūs šaltiniai vis dar skirtingai pateikia galutinį aukų skaičių. Liudininkai pasakoja matę didelius dantis ir labai ilgą uodegą. Nors legendoje vaizduojamas žvėris yra hibridas tarp vilko ir šuns, filme jis – tarp liūto ir neįvardintos katės veislės. „Vilko brolija“ yra teigiamai įvertintas kritikų ne tik dėl režisieriaus Christophe Gans‘o atmosferą kuriančios režisūros bet ir Europos kino apdovanojimuose už geriausią režisūrą auditorijos pasirinkime, bei žinoma, tapęs antru pelningiausiu filmu prancūzų kalba Jungtinėse Valstijose nuo 1980 metų.

9. „Asteriksas ir Obeliksas 2: misija Kleopatra“ (Asterix and Obelix Meet Cleopatra, 2002)

Šioje Prancūzijos ir Italijos fantastinėje komedijoje M. Belucci įkūnija Egipto karalienę Kleopatrą. Pastaroji nesutardama su Julijumi Cezariu susilažina: jeigu Egiptas pastatys rūmus per tris mėnesius Aleksandrijoje, tai tuomet J. Cezaris turės pripažinti – Egiptas yra viena iš didingiausių tautų. Kleopatra vietoj savo patikimo architekto Piradonio pasisamdo Numerobį su kurio stebuklingu gėrimu tikisi pabaigti rūmų statybą per trumpą laiką. Tuo nepatenkintas Piradonis bando klasta pagrindiniams herojams Asteriksui ir Obeliksui sutrukdyti užbaigti statybas ir net išduoda juos papasakodamas J. Cezariui apie stebuklingą eleksyrą. Visgi kaip ir įprasta komedijai – viskas baigiasi laimingai, rūmai pastatyti, romėnai padeda užbaigti statybas laiku. Ir J. Cezaris pripažįsta galiausiai, kad Egiptas – viena iš didingiausių tautų.

Šis filmas, kai pasirodė buvo vienas iš brangiausių, ir žinoma, pelningiausių per trisdešimt šešerius metus Prancūzijoje. Angliškame įgarsinime kompanija „Miramax“ iškirpo iš filmo 21 minutės dalį ir pakeitė scenarijų pridedami įvairius juokelius, kurie sietini su JAV populiariąja kultūra, tačiau filmo angliški subtitrai išliko tik kaip paprastas prancūziško dialogo vertimas. „Asterikso ir Obelikso 2: misija Kleopatra“ siužetas yra sukurtas pagal prancūzų René Goscinny ir Albert Uderzo komiksų seriją „Astérix le Gaulois“, kurioje pagrindiniai veikėjai varžosi prieš Romos imperiją.

8. „Saulės ašaros“ (Tears of the Sun, 2003)

Šis veiksmo trileris yra apie JAV „Navy SEALs“ gelbėjimo operaciją Nigerijoje pilietinio karo metu. Leitenantas A.K. Water, kurį vaidina Bruce Willis vadovauja „Navy SEALs“ būriui ir bando išgelbėti amerikietę daktarę Lena Fiore Kendrick, kurią vaidina Monica Belucci, kol jos džiunglių ligoninėje nesučiupo sukilėliai. Lena dirba katalikiškoje misijoje su pilietinio karo aukoms, tad ji sutinka būti išgelbėta spec. būrio tik su sąlyga – kartu privaloma išgelbėti ir 70 pabėgėlių.

Vienas iš kritikų apibūdino filmą: „stilingas veiksmo filmas, kurio pagrindas yra lietus, kinematografija ir Bruce Willis veidas.“ Kiti apžvalgininkai, be kita ko, vertina ir stiprią moralinę temą siužete.

7. „Paukščiu taku“ (On the Milky Road, 2016) 

Filmas, kurio dėmesio centre yra Kosta ir jo gyvenimas nuo Bosnijos karo iki jo sprendimo tapti vienuoliu ir gyventi atskirtyje. Kosta – paprastas pienininkas ir sakalininkas dirbantis Milenos ūkyje, kuris pieną pristato fronto kareiviams. Milena svajoja, kad jos brolis vestų pagaliau ir ji sužino apie Monica Belucci vaidinamą personažą – neapsakomo grožio nuotaką dėl kurios britų generolas net nužudė savo žmoną. Nuotaka atstūmė šį generolą ir tampa persekiojama ir pasislepia Milenos ūkyje, kur susipažįsta su Kosta ir šiedu vienas kitą įsimyli, nors ji ketina tuoktis su Milenos dar negrįžusiu broliu.

Paukščių taku“ varžėsi dėl „Auksinio liūto“ statulėlės 73-ajame Tarptautiniame Venecijos kino festivalyje. Kanų kino festivalio organizatorius buvo išreiškęs norą, kad įvyktų šio filmo premjera festivalyje, bet tai, pasak prodiuserio, būtų buvę neįmanoma, nes filmas dar tebebuvo montavimo stadijoje. Nors režisierius Emir Kusturica yra sakęs: „Kanų kino festivalis atmetė mano filmą, nes aš palaikau Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną.“

6. „Neatsigręžk“ (Don’t Look Back, 2009

Šiame trileryje be Monica Belucci taip pat vaidina ir garsi prancūzų aktorė Sophie Marceau. Pastaroji vaidina Jeanne – žmoną ir dviejų vaikų motiną – kuri pajunta, kad namuose daiktų ir baldų vietos keičiasi kaip ir jos pačios kūnas, nors kiti personažai tai traktuoja kaip nuovargį. Negalėdama bendrauti su šeimos nariais ir mananti, kad tik mama gali suprasti Jeanne, ji nuvyksta aplankyti mamos ir jos namuose randa nuotrauką. Radinys paskatina Jeanne keliauti į Italiją, kur ji tikisi rasti paslaptingą moterį, kuri gali įminti mįslę.

Be Italijos, „Neatsigręžk“ dalyvavo Kanų kino festivalyje ir iškrito iš peržiūros bei buvo filmuojamas Liuksemburge, bei Prancūzijoje.

5. „Kiek tu mane myli?“ (How Much Do You Love Me?, 2005

Režisieriaus Bernard Blier prancūziška romantinė komedija, kurioje pagrindinis veikėjas François laimi loteriją ir susipažįsta bare su itale prostitute Daniela, kurią vaidina Monica Belucci. François pasigyręs savo laimėjimais, pažada jai mokėti po 100 000 eurų į mėnesį, jei ji laiką leis tik su juo. Visgi į šią meilės intrigą įsipainioja gangsteris Charly, kuris nori susigrąžinti Danielą.

Vienas iš kritikų atsiliepia, kad kartais filmas nelabai žino, kuriose ribose jis bando likti – dramos ar komedijos, bet „Kiek tu mane myli?“ dalyvavo Maskvos tarptautiniame kino festivalyje ir laimėjo sidabrinę Šv. Jurgio statulėlę už geriausią režisūrą.

4. „Slaptieji agentai“  Agents secrets, 2005) 

Slaptųjų agentų komanda – Raymond, Loic, Lisa, kurią vaidina Monica Belucci ir jų vadas Brisseau yra išsiunčiami į misiją. Tikslas – nuskandinti laivą, kuris gabena į Angolą ginklus, kuriuos panaudos pilietiniame kare. Lisa tikisi, kad tai bus paskutinė jos misija. Kai ši sėkmingai yra įvykdoma, Lisa yra neteisingai apkaltinama jai pakišus narkotikus. Jos kolega Brisseau bando išlaisvinti Lisą iš kalėjimo taip pat bandydamas išsiaiškinti – kas juos išdavė?

Interneto apžvalgininkų ir kino kritikų vertinamas kaip geras, lėto tempo, kriminalinis filmas su neblogais aktoriais ir „įaudrinančia“ Vincent Cassel vaidyba bei įtikinamomis veiksmo scenomis, kurios filme tesudaro tik penkias minutes, o didžioji dalis – šachmatiški, bet nuobodūs ėjimai prieš oponentus.

3. „Meilės vadovėlis 3“ (The Ages of Love, 2011) 

Filmas iš trijų skirtingų epizodų, kurių herojus jungia bendras pasivažinėjimas su jaunu taksi vairuotoju, kuris vaidina Kupidoną. Pirmajame – Roberto, advokatas, yra pasiunčiamas į mažą miestelį Toskanoje įtikinti senų fermerių šeimą parduoti savo žemę. Būdamas tarp vietinių šis susipažįsta su Micol – nuostabaus grožio moterimi ir tarp jų atsiranda jausmai, tik Roberto tenka susidurti su nemalonia tiesa. Antrojo filmo epizode žinomas Italijos TV kanalo „TG La7“ vedėjas Fabio susipažįsta su Elianna per vakarėlį. Ir po vieno nemalonaus incidento Roberto sužino, kad Elianna turi emocinių problemų ir susilaukia nemalonumų.

Meilės vadovėlis 3“ – tai itališka romantinė komedija, kurios trečiajame epizode Monica Belucci vaidina fotomodelį Violą iš Paryžiaus atvykusią pas savo tėtį. Ši susipažįsta su iš Bostono atsikėlusiu ir Romoje gyvenančiu profesoriumi Adrianu, kurį vaidina Robert de Niro, ir šiedu vienas kitą įsimyli bei paaiškėja – Viola pasiskolino iš gangsterių gaujos pinigų savo restoranui. Kiekvieno epizodo pora išgyvena sunkumus ir iššūkius santykiuose – ar juos pavyks įveikti?

2. „Nesugrąžinamas laikas“ (Irreversible, 2002

Šioje psichologinėje dramoje ir trileryje, kuriame siužetą sudaro keturiolika epizodų atbuline tvarka – du vyrai siekia atkeršyti už merginos Alex, kurią vaidina Monica Belucci, išprievartavimą. Alex ir jos vaikinas Marcus bei buvęs vaikinas Pierre kartu išeina pasilinksminti. Ir Alex likus vienai nutinka kas yra baisiausia – ją išprievartauja. Du vyrai sugeba atsekti prievartautoją – sutenerį Le Teni – į gėjų barą. Tik ar kerštas pavyksta?

Didžioji dalis garso takelio filmui buvo sukurta žymaus elektroninės muzikos tandemo „Daft Punk“. „Nesugrąžinamas laikas“ pasirodė prieštaringas dėl detalios nužudymo su gesintuvu scenos ir netgi dešimties minučių veikėjos Alex išprievartavimo scenos, kurios kulminacija – primušimas iki komos. Visgi Tarptautiniame Stokholmo kino festivalyje filmas laimėjo „Bronzinį arklį“. Robert Ebert, amerikiečių kino kritikas šitą filmą pavadino „tokiu žiauriu ir kupinu smurto, kad jo tiesiog neįmanoma žiūrėti“. Filmas yra sietinas su „New French Extremity“ judėjimu – transgresyviais filmais, kuriais siekiama paniekinti arba pažeisti bet kokias paprasčiausias visuomenės normas, priešintis hipokritiškumui ir politkorektiškumui.

1. „Malèna“ (2000)

Tai – romantinė drama ir komedija, kurioje vaidina Monica Bellucci ir Giuseppe Sulfaro. Trys įvykiai įstringa Renato atmintyje: Italija įsitraukia į Antrąjį pasaulinį karą, kada jis nusiperka dviratį ir pirmą kartą pamato jaunąją moterį Maleną. Pastarosios, kurios vyras kariauja prieš britus, geidžia visas miestelis, bet tuo pačiu metu ir nekenčia daugelis moterų. Nors Renato tesutinka Maleną vieną kartą jis apsėstai susižavi ja iki tiek, kad net po jos išprievartavimo, net nežinant jai, tampa jos saugotoju ir nesuprasdamas, kad jis mato ją kitaip nei miestelio gyventojai.

Malèną“ nominavo vienam iš geriausių „BAFTA“ apdovanojimų neangliškų filmų kategorijoje ir 2001 metais laimėjo „Grand Prix“ apdovanojimą Kaburgo kino festivalyje. Štai ką „Variety“ rašė apie filmą po premjeros: „Malèna“ yra nuostabiai pastatyta, bet neypatingai reikšminga istorinė drama apie trylikametį apsėstai susižavėjusį savo miestelio gražiausia moterimi Antrojo pasaulinio karo Sicilijoje.“

Taip pat skaitykite: TOP 10 geriausių Angelina Jolie kino vaidmenų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: