Nancy Sinatra

Franko Sinatros dukra Nancy Sinatra sugebėjo nusitiesti sau kelią į žinomumą išskirtiniu talentu, o ne tik žinoma pavarde. Žavinga, tituluojama seksualiausia svinguojančių šešiasdešimtųjų mergina, visada pasipuošusi aukštakulniais batais ir žinoma dar ir dabar dėl savo pirmųjų hitų.

Nancy Sandra Sinatra pasaulį išvydo 1940 m. birželio 8d., Naujajame Džersyje. Ji vyriausia iš trijų vaikų, gimusių garsiajam atlikėjui Frankui Sinatrai ir jo žmonai Nancy Barbato. Nuo pat mažumės pirmagimė Nancy labai domėjosi menais. Fortepijonu mokėsi groti vienuolika metų, aštuonerius metus lankė šokių, taip pat tėvo ir kitų profesionalių mokytojų vedamas balso pamokas ir penkerius metus vadino. Lankomos pamokos ir užsiėmimai tikrai pravertė tolesniame Nancy Sinatra gyvenime.

Tėvelio dukrytė

Aštuoniolikmetė mergina savo profesionalią karjerą pradėjo pasirodydama prieš milijonus amerikiečių televizijos laidoje „The Frank Sinatra Timex Show: Welcome Home Elvis“. Laida buvo skirta Elvis Presley ir jo sutikimui po karo tarnybos Vakarų Vokietijoje. Nancy tėvo vardu buvo išsiųsta į oro uostą pasveikinti sugrįžusio kariškio, kai nusileido jo lėktuvas. Laidoje Nancy Sinatra sudainavo kartu su savo tėvu, Sammy Davis Jr. ir Joey Bishop. Kai kurie žinomų žmonių vaikai nori atsiriboti nuo viešumo ir garsių tėvų, Nancy elgėsi visai kitaip, ji maksimaliai išnaudojo tėvo suteiktas galimybes ir yra labai dėkinga jam.

Po debiuto televizijoje Nancy Sinatra įrašė savo pirmąjį singlą „Cuff Links and a Tie Clip“, kuris taip ir liko beveik nepastebėtas. Su kitomis dainomis jauna atlikėja tapo žinoma Europoje ir Japonijoje, bet nė viena iš jos dainų nepasiekė ir nepateko į Jungtinių Amerikos Valstijų topus iki 1966 m. Atlikėja kelią į šlovę prasiskinti bandė ne tik dainomis, ji vaidino keliuose paaugliškuose filmuose, tokiuose kaip „For Those Who Think Young“, „Get Yourself a College Girl“ ir „The Ghost in the Invisible Bikini“. Filmavimo aikštelėje Nancy teko pasirodyti kartu su tėvu Frank Sinatra, filme „Marriage On The Rocks“ jie vaidino dukrą ir tėvą, įsikūnyti į vaidmenį turbūt sunku nebuvo.

Sėkmė dainininkės neaplankė ne tik muzikoje, bet ir meilėje. Iš karto po debiuto televizijoje dvidešimtmetė mergina susituokė su dainininku Tommy Sands, kuris buvo gerai žinomas tarp jaunųjų klausytojų. Kalifornijos universitete Nancy Sinatra gilinosi ir toliau domėjosi menais, bet po metų metė mokslus. Atėjo laikas santuokai ir pasirodymams televizijoje. Atlikėja minėjo, kad ištekėti buvo kvailas žingsnis, gailisi, jog neišnaudojo kitų galimybių, o pasinėrė į rūpestingos žmonos vaidmenį. Po kelių metų Nancy ir Tommy santuoka sugriuvo. Po skyrybų ir nesulaukus didelės sėkmės muzikoje, paskatinta tėvo ir prodiuserių Nancy Sinatra turėjo atsisakyti mielo ir ramaus įvaizdžio.

Naujoji Nancy Sinatra

Šviesūs balinti plaukai, sunkus akių makiažas, matinės lūpos, žemesnis balsas, ilgaauliai aukštakulniai ir patrauklus stilius – naujas spalvingas ir seksualus Nancy Sinatra įvaizdis, kuris atvedė ją į POP princesės kelią. Apsiginklavusi naujovėmis dainininkė išleido singlą „These Boots Are Made For Walkin“. Nancy Sinatra vardas išgarsėjo Amerikoje ir Didžiojoje Britanijoje, daina buvo labai populiari jaunimo tarpe. Įrašas gavo tris „Grammy“ apdovanojimus, parduota daugiau nei milijonas egzempliorių ir apdovanotas auksiniu disku.

Nancy visuomet spinduliavo žavinga ir kerinčia energija. Ji būdama ketverių metų įkvėpė muzikos kompozitorius parašyti dainą apie ją „Nancy (with the Laughing Face)“. Ši daina tapo jos tėvo, Frank Sinatra hitas 1945 m. Iš vaikystės Nancy prisimena ne tik malonius prisiminimus. Naujajame Džersyje žinoma šeima gyveno nedideliame mielame namuke, šalia gatvės. „Kai žmonės sužinojo, kad ten gyvena Frank Sinatra, jie ateidavo pasižvalgyti pro langus. Tai labai neramino mano mamą, buvau maža, ji nenorėjo, kad kas nors man nutiktų.“,-sakė Nancy Sinatra. Mamos nuojauta nebuvo klaidinga. Jaunesnysis Nancy brolis buvo pagrobtas, tėvai sumokėjo 250 tūkst. dolerių išpirką ir aštuoniolikmetis brolis buvo paleistas po dviejų dienų pagrobimo.

Po pirmojo albumo „Boots“ išleidimo Nancy Sinatra leidosi i gastroles. Ji apsilankė Vietname, kur dainavo JAV kareiviams išvykusiems į karą. Ten atlikėja viešėjo tris savaitės keliaudama po šalį. Kur tik nukeliaudavo, visiems palikdavo puikų įspūdį. Daugelis JAV karių, Nancy Sinatra dainą „These Boots Are Made For Walkin“ laikė savo himnu. Iki šių dienų atlikėja remia karo veteranus tarnavusius Vietname. 2006 m. N. Sinatra gavo „Patrioto Širdies“ apdovanojimą, taip pat Vietnamo karo veteranai įteikė atlikėjai Prezidento apdovanojimą, už meno meistriškumą. Nancy reguliariai pasirodo veteranų renginiuose, kurie prisimena ir pagerbia karo belaisvius ir dingusius.

Intriguojantys duetai

Nancy Sinatra muzikiniame kelyje, septintajame dešimtmetyje, buvo ir kitų sėkmingų hitų: „How Does That Grab You“, „Sugar Town“ ir teminė daina penktajam James Bond filmui „You Only Live Twice“. Duetas su Frank Sinatra „Something Stupid“ pateko į topų viršūnes, bet hitas buvo vertinamas šiek tiek įtariai. Kitiems tai pasirodė per daug romantiška kaip dukros ir tėvo duetui, kai kurie klausytojai įrašą vadina „kraujomaišos daina“. Vis vien buvo parduoda daugiau nei milijonas dainos egzempliorių ir tai pelnė „Grammy“ apdovanojimų nominaciją. Daugumą Nancy Sinatra dainų sukūrė Lee Hazlewood, kuris kartu su atlikėja įrašė įsimenamus ir kultinius duetus, tokius kaip: „Summer Wine“, „Some Velvet Morning“ ir „Lady Bird“.

Vaidybos sugebėjimai nebuvo pamiršti, Nancy Sinatra buvo pakviesta nusifilmuoti sėkminguose filmuose. „The Wild Angels“ filmas apie baikerius, kuris parodė, kokia dar kitokia, labiau pašėlusi Nancy gali būti. „Speedway“ filme atlikėja filmavosi kartu su rokenrolo karaliumi Elvis Presley. Po filmo sklandė daug gandų, kad pagrindiniai aktoriai pora ne tik filmavimo aikštelėje, bet ir už jos. Nancy savo kolegą ir gerą draugą Elvis juokaudama prisimena kaip „gerai besibučiuojantį“. Tiesa, jokie romantiški santykiai atlikėjų nesiejo, tik puiki ir atvira draugystė – net naktį, kai gimė Elvio dukra, jis iš karto paskambino ir pranešė džiugias naujienas Nancy.

Nors 60-ųjų pabaigoje Nancy Sinatra dalyvavo sėkminguose projektuose ir įrašė populiarių dainų, įpusėjus naujam dešimtmečiui ištekėjo už choreografo Hugh Lambert, su kuriuo susilaukė dviejų dukrų. Didžiąją laiko dalį atlikėja paskyrė savo naujam gyvenimo būdui: būti puikia žmona ir rūpestinga motina, o ne įrašinėti albumus. Pasitraukdama iš muzikos industrijos Nancy Sinatra per mažiau nei dešimtmetį buvo sukaupusi nemenką bagažą – septyni soliniai ir du albumai įrašyti kartu su Lee Hazlewood. 1985 m. mirė dainininkės vyras ir tais pačiais metais ji išleido savo tėvo biografiją „Frank Sinatra: My Father“.

Playboy“ žurnalas – būdas visiems priminti apie save?

1995 m. Nancy grįžo į įrašų studiją, įrašė naują, turintį kantri muzikos atspindžių albumą „One More Time“ ir savo sugrįžimą paskelbė pozuodama „Playboy“ žurnale. 55-metė dainininkė atsidūrė dėmesio centre. N. Sinatra minėjo, kad tik su amžiumi atsirado drąsos pozuoti legendiniam žurnalui. Dainininkė buvo nustebusi, kad šitokį jos žingsnį palaikė katalikiška Sinatra šeima. Tėvas Nancy liepė padvigubinti sumą, kurią buvo pasiruošęs sumokėti žinomas erotinio žurnalo redaktorius Hugh Hefner. „Tėtis manė, kad mūsų pavardė buvo verta daugiau. Ir iš tikro, pasirodo ji vertinga“,-sakė N. Sinatra.

Sugrįžimas į muzikos sferą nebuvo staigus ar netikėtas, viskas vyko palaipsniui. Kartu su grupe Nancy Sinatra pasirodydavo mažuose klubuose ir baruose visoje JAV. Savo muzika įspūdį atlikėja paliko ne savo bendraamžiams, o jaunesnės kartos muzikos klausytojams. 90-ųjų laikų roko muzikantai įkvėpimo ieškojo septintajame dešimtmetyje, o kai kurie populiariausiose Nancy dainose. Nancy klausytojus žavėjo savo seksualiu, asmenybę atskleidžiančiu balsu. Vienas iš ištikimiausių ir atsidavusių Nancy Sinatra gerbėjų – Morrissey, buvęs britų roko grupės „The Smiths“ pagrindinis vokalistas. „Jis man primena mano tėvą. Scenoje jie taip pat labai panašūs – kūno kalba, stiprus balsas, tas pats patrauklumas… šiek tiek kraupu“,-minėjo N. Sinatra. Morrisey ir Nancy kartu įrašė dainą „Let Me Kiss You“.

Įkvepianti septintojo dešimtmečio ikona

Po sugrįžimo klausytojai sulaukė dar keleto Nancy Sinatra albumų, kol kas paskutinis 2013 m. Per daugelį metų atlikėja įkvėpė daugybę menininkų: Madonna, Lana Del Rey, U2, Sonic Youth ir kitus. Dainininkė žino, kad garsi pavardė jai padėjo išpopuliarėti, nors tai ji įvardina ir kaip didelį trukdį. „Savo kartai aš visada būsiu tik Frank Sinatra dukra“,-sakė ji. Nors visai neseniai jos indėlį į muzikos industrija įvertino ir jos bendraamžiai. Albumas „Boots“ 2020 m. buvo įtrauktas į „Grammy“ šlovės muziejų, už kultūrinę ir istorinę reikšmę.

Nancy Sinatra apdovanota ir pagerbta žvaigžde Palm Springso žvaigždžių alėjoje, taip pat gavo žvaigždę tarptautinėje šlovės alėjoje, Roterdame ir žinoma taip pat Nancy Sinatra vardą išvysti galima Holivudo šlovės alėjoje. Dabar garbaus amžiaus atlikėja aktyviai užsiima labdaringa veikla, propaguoja feminizmo idėjas ir gyvena laimingą bei ramų gyvenimą.

Taip pat skaitykite: Shirley Bassey: nuo skurdo iki deimantų

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: