Ursula von der Leyen / multimedia.europarl.europa.eu archyvo nuotr.

Per Europos dieną Kyjive apsilankiusi Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen pareiškė didelę pagarbą Ukrainai už jos pastangas greitai prisijungti prie Europos Sąjungos (ES). Šalis „nepailstamai ir intensyviai“ dirba, kad įvykdytų sąlygas stojimo deryboms pradėti, sakė ji antradienį. Ir tai esą Ukraina daro nepaisant sunkumų įgyvendinti reformas vykstant kruvinam karui.

„Už šį nuostabų darbą noriu pareikšti didelę savo pagarbą, – kalbėjo U. von der Leyen. – Jūs žinote, kad viso proceso metu galite kliautis mūsų parama ir mūsų kompetencija“.

Europos Komisija, pasak U. von der Leyen, pirmąjį Ukrainos dabartinių reformų pastangų vertinimą jau birželį žodžiu pateiks šalių narių tarybai. Spalį bus parengta raštiška ataskaita, kurios pagrindu tada bus priimamas sprendimas dėl stojimo derybų pradžios.

Ukraina jau nuo praėjusios vasaros yra šalis kandidatė. Dėl derybų 27 ES šalys turi nuspręsti vienbalsiai.

U. von der Leyen atvyko į Kyjivą, kad kartu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu paminėtų Europos dieną. „Ukraina priklauso mūsų Europos šeimai“, – pažymėjo U. von der Leyen. Tai, kad ji per Europos dieną vieši Kyjive, esą yra simboliška, tačiau tai kartu rodo, kad ES jau dabar daugelyje sričių ranka rankon bendradarbiauja su Ukraina.

V. Zelenskis pirmadienį pasirašė dekretą, kad nuo šiol Europos diena bus minima ir Ukrainoje.

Rasa Strimaitytė (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: