Kristijono Bartoševičiaus teismas. ELTA nuotr.

Panevėžio apygardos teismas trečiadienį ketina tęsti buvusio Seimo nario Kristijono Bartoševičiaus bylos nagrinėjimą. Vaikų prievartavimu kaltinamas eksparlamentaras turėtų duoti parodymus teisme.

Kaip Eltai teigė K. Bartoševičiaus advokatas Olegas Šibkovas, jis su kaltinamuoju planuoja atvykti į teismo posėdį.

„Pasistengsime kažkokiu būdu atvažiuoti“, – sakė advokatas.

Tiesa, O. Šibokas užsiminė, kad jo ir kaltinamojo planai gali pasikeisti, jei kelionę iki Panevėžio apsunkintų oro sąlygos.

Praėjusį kartą K. Bartoševičius su gynėju teismo posėdyje dalyvavo nuotoliniu būdu. Teisme buvo pagarsintas kaltinamasis aktas, kaltinamasis pareiškė nepripažįstantis kaltės.

Teismas byloje yra priėmęs tris civilinius ieškinius. Kokio pobūdžio tai yra ieškiniai, viešai nėra komentuojama.

Kadangi K. Bartoševičiui pateikti kaltinimai yra susiję su galimai padarytais seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus, teismo posėdžiai vyksta už uždarų durų.

Pirmojo teismo posėdžio byloje metu teismas nutarė netenkinti kaltinamojo K. Bartoševičiaus prašymo bylos nagrinėjimą perkelti į Vilniaus apygardos teismą.

ELTA primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Gytis Pankūnas (ELTA)

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: