Pexels.com archyvo nuotr.

Statybų verslas vilioja ne vieną. Dėka vis augančios ekonomikos ir gerėjančio pragyvenimo lygio statybų vyksta vis daugiau. Ne tik privatūs pirkėjai, tačiau ir vystytojai bei verslas nori pasistatyti namus, biurų ar kitokio tipo pastatus. Taigi, jeigu asmuo ieško srities, kur galėtų pradėti vykdyti veiklą, statybos tikrai gali sudominti. Tačiau konkuruoti su didelėmis ar patyrusiomis bendrovėmis ar net brigadomis gali atrodyti kaip misija neįmanoma. Visgi taip nėra. Jeigu domitės galimybe įsitraukti ir startuoti statybų versle – mes paruošėme jums trumpą, bet tikimės, kad informatyvų straipsnį apie tai, ką daryti, kad net ir su nedideliu kapitalu sėkmingai startuotumėte statybų versle.

Vidaus apdaila – galima dirbti ir vieniems

Kone visų smulkių ir vidutinio dydžio įmonių, nesvarbu kokioje srityje jos veiktų, didžiausios išlaidos yra darbuotojų išlaikymas. Todėl esant labai dideliems kapitalo apribojimams reikėtų neatmesti galimybės ir dirbti vieniems. Statybos nėra tik namų ar pastatų statymas, tai yra ir vidaus apdailos darbai. Būtent juos galima atlikti ir vieniems, tačiau reikia žinių ir sugebėjimų bei tinkamų įrankių. Jeigu tai turite (tiesa, įrankius galima ir nusipirkti), rinkitės darbus vidaus apdailos srityje. Pradžioje galėsite sutaupyti ir sukaupti reikiamą kiekį lėšų plėtrai bei papildyti atliktų darbų sąrašą gerais pavyzdžiais.

Raskite patikimus tiekėjus ir partnerius

Nieko nėra blogiau, kada su klientu sutariate terminą, o tuo pat metu „paveda“ tiekėjai. Būtina rasti patikimus partnerius, kurie pasirūpins transportu, žaliavų atvežimu, nuoma ar kitais sprendimais. Jeigu radote tokią įmonę ar asmenį, kuris darbą atliko gerai ir jūsų nenuvylė – nesimėtykite. Stenkitės bendradarbiauti pastoviai ir atlikta įdirbis turėtų padėti lengviau organizuoti projektus ir lanksčiau derinti terminus.

Jeigu dirbsite su žmonėmis, rinkitės tuos, kuriais galite pasitikėti

Ne paslaptis, kad statybų versle daug kas pasitiki vienas kito žodžiu. Deja, dėl to šiame sektoriuje itin dažni bjaurūs ginčai, kylantys dėl to, jog kažkas dėl kažko nepatenkintas, bet nėra jokių teisinių dokumentų, kurie įpareigoja viską padaryti kitaip ir taip toliau.

Dėl to mes norime smarkiai pabrėžti, kad šios srities verslas turi itin didelį dėmesį skirti personalo atrankai. Galbūt statybininko darbas ir nėra reikalaujantis didžiausių kvalifikacijų, bet tam tikros darbuotojo vertybės turi būti. Neignoruokite teisinių sutarčių ir nepalikite visko garbės žodžiui. Tai padės ginčų su klientu ar darbuotojais bei subrangovais, atveju. Sutartis apsaugos jus nuo nesąžiningo kitų šalių elgesio.

Atidžiai spręskite, kokios įrangos reikia, o kokios – ne

Lengva nueiti į kokią nors statybinių prekių parduotuvę, nusipirkti viską, ką turi rimtos statybinės įmonės. Tačiau su mažu kapitalu taip elgtis nederėtų. Visų pirma – pagal savo nišą suskirstykite kokios įrangos reikia. Tada lyginkite kainas, kur rasite pigiausią opciją. Reikia grąžto – randate tinkamą internetu ir palyginate kainas. Ieškote betono maišyklės? Atliekate paiešką ir pvz., matote, kad čia jos yra pigiausios.

Nepamirškite, kad įrangą pirkti reikia tik tada, kai ji atidirbs savo piniginę vertę. Be to, kone kiekvieną įrankį galima ir išsinuomoti. Tai pigiau ir labai tinka smulkiam verslui, kuris neturi didelių pastovių poreikių įrangai.

Sąžiningai rūpinkitės savo darbuotojais

Jeigu turite darbuotojų, atsakingai žiūrėkite į jų darbą. Statybininkams irgi rūpi darbo sąlygos, todėl verta investuoti į patogesnį ar talpesnį transportą, automatiką ir saugumą. Pavyzdžiui darbo rūbai – kone būtina juos duoti darbuotojams. Tai nebus didelės išlaidos, ypač, jeigu pirksite iš Varle internetinės parduotuvės.

Kalbėkitės su jais bei periodiškai pasiteiraukite ar yra kažkas, ką jūs galėtumėte padaryti, kad pagerintumėte darbo sąlygas. Patenkinti ir geras sąlygas turintys darbuotojai geriau atliks darbą, o geriau atliktas darbas sukurs patenkintą klientą.

Reklamuokite savo verslą

Statybų ir remonto srityse būtina save reklamuoti. Nors didžiausia reklama čia yra rekomendacijos iš patenkintų klientų, einančios iš lūpų į lūpas, bet turėti savo socialinių tinklų puslapį yra tikrai verta. Bendraukite su vystytojais, proaktyviai siūlykite savo paslaugas ir galbūt pradžioje net dirbkite kiek pigiau, bet sukurta reputacija tikrai bus to verta!

Užsakymo Nr. KMC200140

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: