Organizatorių archyvo nuotr.

Jeigu vis dar neapsisprendėte, kokį kietąjį kurą rinktis namų šildymui, pats metas tai padaryti. Naujos technologijos ir pažanga suteikia galimybę rinktis iš plataus asortimento, todėl individualių namų šeimininkams telieka nuspręsti, kam teikiamas prioritetas – kainai, patogumui ar mažiausiai aplinkos taršai. Tam, kad sprendimą priimti būtų lengviau, pateiksime populiariausių kieto kuro formų privalumus ir trūkumus.

Atsinaujinančios energijos vartojimas tampa vis aktualesniu nūdienos pasaulio kontekste. Dažniausiai namų šildymui renkamasi iš šių kieto kuro formų – malkų, briketų arba granulių. Pasirinkimas iš šių alternatyvų priklauso nuo individualių poreikių, lūkesčių ir gyvenimo būdo. Skirtingos kieto kuro formos turi savo privalumus ir trūkumus, todėl verta apsvarstyti kiekvieną variantą.

Šildymas malkomis

Vienas reikšmingiausių privalumų – kaina. Malkos – natūralus šilumos šaltinis, kuris yra lengvai prieinamas ir, dažnu atveju, pigesnis už kitus variantus. Malkų degimo procesas namuose kuria autentišką atmosferą, skleidžia malonų kvapą. Malkas pakankamai lengva sandėliuoti. Iš esmės pakanka stogo virš jų tam, kad mediena būtų apsaugota nuo tiesioginių kritulių.

Kalbant apie malkų trūkumus, derėtų paminėti, kad jų laikymas užima daugiau vietos, nei, pavyzdžiui, medienos briketų. Kiekvienas žino, kad malkų paruošimas žiemai pareikalauja nemažai laiko – malkų skaldymas, sandėliavimas. Malkos, tinkamos kūrenimui, turi būti pakankamai sausos, tad jas neretai tenka džiovinti bent keletą mėnesių. Tiesa, yra pardavėjų, kurie gali nuimti visą galvos skausmą, susijusį su malkų paruošimu ir priežiūra. Elektroninė kieto kuro parduotuvė briqs.lt

gali į namus pristatyti džiovyklėje džiovintas malkas, kurios yra itin žemo drėgmės lygio bei tinkamos naudoti iškart. Džiovintas malkas labai lengva uždegti, jos beveik nerūksta ir yra daug kaitresnės už įprastas šlapias malkas. Malkos yra tinkamos naudoti krosnyje, židiniuose bei maisto ruošimui kepsninėse.

Organizatorių archyvo nuotr.

Šildymas briketais

Briketai gaminami iš natūralaus šalutinio produkto – pjuvenų. Jų apdorojimo metu nenaudojami jokie cheminiai priedai, o susidariusius pelenus galima naudoti sodo trešimui. Taigi tai yra ekologiškas ir aplinkai draugiškas būdas šildyti namus. Briketai yra kompaktiški ir patogūs sandėliuoti, jie užima kur kas mažiau vietos nei malkos. Dar vienas privalumų – mažas produkto drėgmės kiekis. Briketai dega ir apšildo namus efektyviai, juos deginant kyla mažiau dūmų. Pjuvenų briketus galima naudoti visose kieto kuro katiluose, krosnelėse, židiniuose ar net atvirose laužavietėse. Juos taip pat galima deginti kartu su malkomis.

Jeigu reikėtų išskirti šios kieto kuro formos trūkumas, galėtume paminėti kainą, kuri gali būti didesnė, lyginant, pavyzdžiui, su malkomis. Tiesa, tai labiau priklauso nuo to, kokią rūšį malkų rinktumėtės. Taip pat briketai yra jautrūs drėgmei, todėl jų laikymui būtinos sandarios patalpos.

Šildymas granulėmis

Granulės yra efektyvi šildymo alternatyva. Produktas pagamintas iš suspaustų medienos pelenų arba kitų atsinaujinančių šaltinių. Granulėms sandėliuoti nereikia daug vietos, be to, jose yra mažiau drėgmės ir dulkių, nei malkose ar briketuose. Jos nekenkia aplinkai ir yra puiki alternatyva iškastiniam kurui gaminant šilumą ir karštą vandenį namuose. Taip pat medžio granulės yra plačiai naudojamos komerciniame ir pramoniniame sektoriuje kaip anglies dioksido neišskiriantis kuras šilumos gamybai.

Kalbant apie trūkumus, būtų galima pabrėžti kainą. Granulės gali būti brangesnės nei kitos šildymo alternatyvos. Granulėms reikalinga speciali granulinių katilų ar židinių įranga, todėl naudojimo pradžioje gali tekti investuoti lėšas šiai įrangai. Be to, labai svarbu rinktis kokybiškas granules, kurios būtų sertifikuotos (turėti EnPlus A1 sertifikatą), todėl gali tekti skirti šiek tiek laiko paieškoms.

Geriausia rinktis tai, kas atitinka jūsų konkrečius lūkesčius ir poreikius. Verta pasikonsultuoti su briqs.lt specialistais, kurie atsakys į visus rūpimus klausimus, patars ir pakonsultuos, koks kietas kuras yra tinkamiausias.

Partnerio turinys

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: