Karkasiniai namai: konstrukcija, privalumai ir palanki kaina

0
3
Organizatorių archyvo nuotr.

Karkasiniai namai yra viena greičiausių, ekonomiškai patraukliausių ir tuo pačiu kokybiškiausių alternatyvų tiems, kurie svajoja apie nuosavą būstą. Nors gali atrodyti, kad prieinamos kainos ir aukštos kokybės derinys nėra įmanomas, tačiau karkasiniai namai ir yra pats geriausias įrodymas, kad džiaugtis būstu, kuris atitinka šiuos poreikius – galima. Tai, kad karkasiniai namai yra efektyvi investicija, geriausiai įrodo žmonių poreikis juos statyti jau ne vieną dešimtį metų.

Karkasinių namų konstrukcija

Karkasinių namų konstrukcija yra kur kas sudėtingesnė, nei, pavyzdžiui, plytinių namų, tad labai svarbu darbus patikėti tiems, kurie juos geriausiai išmano ir, žinoma, turi atitinkamą įrangą. Statybų metu reikia labai detaliai laikytis visų technologijos niuansų, kurie lemia patikimą rezultatą.

Karkaso schema yra kuriama remiantis apkrovos santykiu, skaičiuojamos naudojamų medžiagų elastingumo savybės, vertinamos kitos techninės smulkmenos, kurios padeda užtikrinti stabilią ir tuo pačiu patvarią konstrukciją, kuri tarnaus daug metų. Žinoma, ne ką mažiau svarbus yra ir aukštas dalių sujungimo laipsnis bei tikslumas, tad vėlgi – reikia pačių geriausių, kad viskas būtų atlikta taip, kaip reikia. Mūrinio namo konstrukcija yra kur kas primityvesnė, tad ir statybos gali atrodyti paprastesnės. Tačiau palyginus privalumus – karkasinis namas laimi vienareikšmiškai.

Galiausiai, karkasinio namo kokybę taip pat lemia ir naudojamų medžiagų įvairovė, todėl be gerų specialistų – nei iš vietos. Svarbu ne tik patikima mediena, bet ir sertifikuotos dalys sujungimui. Jos padeda išvengti susmukimo ir sienų perpūtimo. Išvada – karkasinis namas tikrai yra vienas geriausių pasirinkimų, tačiau labai svarbu, kad jo statybos būtų pavestos šios srities specialistams, pradedant idėjos aptarimu bei projektavimu ir baigiant įgyvendinimu.

Karkasinių namų privalumai

Karkasiniai namai, lyginant su mūriniais, kur kas pigesni, o lyginant su rąstiniais – ekologiškesni ir taip pat jiems reikia kur kas mažiau žaliavų namo statybų metu. Apskritai karkasiniai namai yra vertinami dėl daugelio priežasčių. Žemiau aptarsime pačias svarbiausias.

1. Šilumos izoliacinės savybės

Karkasiniai namai pasižymi labai aukšto lygio šilumos izoliacinėmis savybėmis, kurios leidžia būti ramiu, kad žiemos nebus baisios. Daugelis žmonių nustemba, kad tokios sąlyginai plonos sienos taip gerai izoliuoja būstą. Šiltinimui dažniausiai naudojama 25 cm mineralinė vata, kuri, palyginimui, atstoja net 90 cm mūrinę sieną. Taigi, namas vizualiai gali atrodyti lengvas, tačiau savo charakteristikoms nenusileisti „didelėms pilims“. Žinoma, geras šilumos sulaikymas yra ne tik reikalingas žmogui, kadangi galima sutaupyti investicijoms, kurios yra įprastai skiriamos šilumos išgavimo sistemoms bei jų eksploatacijai, tačiau taip pat ir ekologiškas sprendimas, kuris daugeliui žmonių tampa prioritetu.

2. Patvarumas

Natūralu, kad pasistačius namus norisi nesukti galvos dėl jų funkcionalumo, gyventi ilgai ir be rūpesčių. Nusprendę, kad jums labiausiai tinka karkasinis namas – galėsite džiaugtis jo patvarumu. Svarbu tai, kad toks namas nesideformuoja veikiamas apkrovų, todėl net ir sunki stogo danga nesutrumpins jo tarnavimo laiko. Įdomu tai, kad karkasiniai namai labai dažnai statomi tokiose pasaulio vietose, kur pasitaiko žemės drebėjimų. Praktika rodo, kad jie yra vieni atspariausių tokiam aplinkos dirgikliui.

3. Atsparumas gaisrui

Ne ką mažiau svarbus karkasinio namo privalumas yra tai, kad jis atsparus gaisro plitimui. Mediena yra impregnuota, tad būtent tai ir padeda išvengti ugnies plitimo gaisro atveju. Žinoma, namas yra šiltinamas. Priemonės, kurios suteikia daugiau izoliacijos, kaip antai mineralinė vata, taip pat nedegios.

4 Ekologija

Vis daugiau žmonių, galvojančių apie namo statybas, taip pat skiria dėmesį ekologijai. Norisi gyventi tokiuose namuose, kurie yra tinkami ne tik žmogaus poreikiams patenkinti, tačiau taip pat yra ir tvarūs gamtai. Karkasiniai namai atitinka šiuos standartus. Statybų metu naudojamos medžiagos nedaro žalos gamtai ir žmogui, o po statybų lieka mažai atliekų, kurias reikia išmesti. Tai naudinga tiek gamtai, tiek namo savininkui, nes nereikia nuomoti konteinerio atliekoms bei jų rūšiuoti.

5. Kaina

Karkasiniai namai kaina dažniausiai džiugina. Žinoma, patraukli kaina neatsiejama nuo kokybės, kuri yra gaunama nusprendus statytis būtent šio tipo namą. Nepamirškite, kad karkasinis namas tarnaus visą gyvenimą, tačiau jo priežiūrai neprireiks didelių investicijų. Skaičiuojama, kad karkasinis namas dažniausiai kainuoja apie 1,3 karto pigiau nei rąstinis ir 1,7 karto pigiau nei namas iš blokelių. Lyginant su pačiais brangiausiais mūriniais namais, galima sutaupyti net iki 2,3 karto.

6. Lengvumas

Karkasiniam namui pastatyti užtenka tik lengvų juostinių-polinių pamatų. Šio namo tipas ne tik vizualiai atrodo lengvas, tačiau toks yra iš tikrųjų. Tradicinis, dviejų aukštų namas sveria tik apie 20 tonų.

7. Greitis

Kalbant apie karkasinius namus ne ką mažiau dėmesio sulaukia ir tai, kad jie yra labai greitai pastatomi. Dažniausiai nuo idėjos aptarimo iki paskutinių namo statybos žingsnių reikia luktelėti vos kelis mėnesius. Papildomas privalumas yra tai, kad šio modelio namas gali būti statomas net ir žiemos metu. Taigi, nusprendus, kad atėjo laikas gyventi nuosavame name – nereikia laukti vasaros statyboms pradėti.

8. Estetika

Net ir paties reikliausio asmens poreikiai bus užtikrintai patenkinti, kadangi karkasinių namų galimybės yra labai plačios. Jie yra derinami su labai įvairiomis medžiagomis, tad ta pačia konstrukcija statytas namas gali atrodyti visiškai kitaip. Belieka nuspręsti, koks fasadas jums labiausiai patinka, kokia stogo danga geriausiai atitinka jūsų poreikius ir kt.

9. Praktiškumas

Galiausiai, karkasinis namas, pagal poreikius, gali būti nesunkiai pertvarkomas pasikeitus tam tikroms aplinkybėms. Tiek sienas, tiek vidines pertvaras galima permontuoti, pristatyti naujas, namą be jokio vargo galima modernizuoti ir atlikti reikiamas korekcijas. Kadangi šio namo tipo galimybės yra labai plačios – jį paprasta pritaikyti prie kintančių poreikių.

Karkasinių namų kaina

Karkasinių namų kaina yra vienas svarbiausių veiksnių, kuris lemia, kad pasirenkami būtent šio tipo namai. Tiesa, kaina gali kisti priklausomai nuo kliento poreikių. Dažniausiai vertinami esminiai veiksniai, kurie apibrėžia kainą, yra:

  • Pasirinktas namo tipas. Karkasiniai namai yra labai įvairūs, tad pirmiausia rekomenduojama susipažinti su pavyzdžiais ir nuspręsti, kuris projektas jums atrodo tinkamiausias.

  • Namo matmenys. Žinoma, kaina kinta priklausomai ir nuo jums tinkamo namo matmenų. Didesnės apimties namai yra brangesni nei mažų matmenų.

  • Namo kainą lemia ir jūsų pasirinkti priedai. Tiesa, visada verta apgalvoti į priekį ir tuo pačiu visas reikalingas paslaugas bei priedus užsisakyti iš tos pačios įmonės, kuri stato jūsų namą. Taip bus pigiau. Galimi priedai: dažymo paslauga, fasado estetikos kūrimas, stogo danga, net baldų pirkimas ir kt.

  • Kitos smulkmenos, kurios bus aptariamos su projektuotoju. Svarbu iki mažiausių smulkmenų įgyvendinti savo svajonių namo idėją.

Jei jus domina karkasiniai namai ir norite juos užsisakyti arba turite daug įvairių klausimų, kurie kyla domintis karkasiniais namais – SIPnamelis.lt gali pasiūlyti ne tik visą aukščiausios kokybės SIP produkciją, tačiau ir nemokamas konsultacijas.

Užsakymo Nr. KMC220111

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here