Organizatorių archyvo nuotr.

Kalbant kone apie visus statybų bei remonto darbus, šiuos atlikdami, galime rinktis iš kelių alternatyvų. Ir ne tik šių atlikimos specifikos (pavyzdžiui, savarankiškai ar samdant specialistą), bet ir naudojamų medžiagų atžvilgiu. Pavyzdžiui, mediniai langai – „ AB Stalių gaminiai“ produktas, pasirenkamas klientų, kurie, tikėtina, buvo apsvarstę ir plastikinių ar net aliuminių langų alternatyvas. Ir jie, patikėkite, nebūtinai savo sprendimą grindė nostalgija, kurią sukėlė medinių langinių vaikystės kaime prisiminimas. Atrodytų, medį – tradicinę langų gamybos medžiagą – naujesnės technologijos turėjo išstumti iš rinkos. Anaiptol: daugelis ekspertų patvirtina, jog tai – vienas geriausių pasirinkimų kalbant apie langus.

Šiek tiek apie konkurentus

Esate beveik tikri, jog mediniai langai – geriausias pasirinkimas? Prieš priimant galutinį sprendimą, derėtų apžvelgti ir kitų variantų – aliuminių bei plastikinių langų – savybes. Visos alternatyvos turi privalumų, bei trūkumų: svarbiausia, žinoti, kas aktualu individualiu atveju.

Aliuminius langus dažniausiai matome prekybos, gamybos bei panašios paskirties pastatuose, tačiau tokį variantą, ieškantys maksimalaus sprendimo, pasirenka ir kai kurių individualių namų savininkai. Interjero bei eksterjero sprendimai gali būti labai įvairūs, tad ir aliuminiai langai nebūtinai bus „ne į temą“. Pagrindinės šių stiprybės – stabilumas bei ilgaamžiškumas, tiesa, šilumos izoliacija bus prasčiausia. O ir kaina privers plačiau atverti piniginę.

Organizatorių archyvo nuotr.

Plastikiniai langai – pigiausia alternatyva. Tiesa, tiek aliuminis, tiek ir mediena šiuos pranoksta ilgaamžiškumu, stabilumu, estetinėmis savybėmis. Plastiko paviršius, kaip ir medienos, yra itin jautrus mikroambrazyvinių dalelių poveikiui. Skirtumas tas, jog medį nesunkiai atnaujinsite, plastiko, deja, ne. Pažeidus šio paviršių (valant, veikiant atmosferiniams reiškiniams) jis tampa šiurkštesnis, labiau kimba dulkės, pasikeičia spalva. Tad žema plastikinių langų kaina atitinka ir šių kokybę. Derėtų nepamiršti ir galimo žalingo poveikio sveikatai, apie kurį įspėja dalis specialistų. Iš plastiko išsiskiriantys ftalatai kaupiasi žmogaus organizme ir gali sukelti astmą bei kitas alerginio pobūdžio ligas.

Tad kodėl dažnas visgi renkasi medieną?

Mediena – neabejotinai viena idealiausių žaliavų langų gamybai. Šios tvirtumas lemia ne tik lango ilgaamžiškumą, kuris gali siekti net ir 50 metų, bet ir didesnę keliamąją galią. Tad, jei aktualu, galima rinktis varstomus langus su didesniu stiklo paketu.

Organizatorių archyvo nuotr.

Tai – gamtinė medžiaga, vadinasi, puikiai „draugaujanti“ su tokiais natūraliais reiškiniais kaip šiluma ir oro drėgmė. Mediniai langai pasižymi gera šilumos izoliacija, tačiau kartu ir „kvėpuoja“, tad namuose užtikrinamas idealus mikroklimatas. Tiesa, galutinės langų šilumos sulaikymo savybės priklauso nuo rėmo storio, konkrečios medienos rūšies (pavyzdžiui, pušis – „šilčiausia“ alternatyva) bei kokybės.

Estetika – skonio reikalas, tačiau, sutikite, medis interjere dažniausiai atrodo geriau nei plastikas. Natūralios šio savybės lemia, jog langas harmoningai įsilieja į interjerą ar net tampa pastarojo akcentu (individuali langų gamyba gali išpildyti įvairius pageidavimus), o ne tik atrodo tarsi detalė „iš reikalo“, kas, sutikite, neretai pasitaiko kalbant apie plastikinius langus. Mediniai langai neabejotinai yra ir pats ekologiškiausias sprendimas tiek gamtos, tiek žmonių atžvilgiu. Net ir šių apdirbime naudojamos medžiagos, skirtos sustiprinti funkcines bei estetines savybes, pasirenkamos ekologiškos, sudėtyje neturinčios potencialiai kenksmingų medžiagų.

Organizatorių archyvo nuotr.

Mediniai langai, tinkamai juos prižiūrint (reikalingas reguliarus atnaujinimas), patikimai tarnaus net kelioms kartoms. „AB Stalių gaminiai“ savo siūlomai medienos produkcijai kelia aukščiausius kokybės bei estetikos reikalavimus. Klientus pasiekia langai bei kiti medienos gaminiai, išpildantys individualius reikalavimus estetikos bei funkcionalumo atžvilgiu. Klientai, turinys abejonių dėl savo poreikių, profesionaliais patarimais „užvedami ant kelio“. Juk mediena – ilgaamžė investicija, vadinasi, ir sprendimai privalo būti gerai apgalvoti.

Užsakymo Nr. KMC200135

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt

 
Naujienos iš interneto

Sponsored video

Taip pat skaitykite: