“Neateidami į rinkimus, savo teisę veikti valdžią paliekame kitiems – tiems, kurie į rinkimus ateina”, – šiandien per Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) septintus metus organizuojamą informacinės kampanijos “Man ne dzin” pristatymą apie pilietiškumą ir rinkimus kalbėjo Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas. “Jaunimo, kaip ir visų kitų, balsas bus išgirstas rinkimuose, politikams patikėtuose mandatuose”, – sakė Z.Vaigauskas.
Kampanijos pristatyme dalyvavęs visuomenininkas, hip hop atlikėjas Gabrielius Liaudanskas – Svaras teigė norintis, kad pradėtume galvoti. “Šiandien mes Lietuvoje negalvojame, einame paskui bandą, darome taip, kaip pasakė kaimynas, arba taip, kaip pasakė reklama televizijoje. Norėčiau, kad visi pradėtų galvoti ir reikšti savo nuomonę. Ir vienas iš būdų išreikšti nuomonę yra ateiti į rinkimus”, – kalbėjo Svaras.
Kampanijos “Man ne dzin” pristatymas vyko simbolinėje vietoje – troleibuse. Tokia vieta parinkta neatsitiktinai, nes viešuoju transportu naudojasi didelė dalis jaunimo, o kampanijos siekis yra būti ten, kur yra jauni žmonės, ir kalbėti jiems suprantama kalba.
Šiais metais kampanija visoje Lietuvoje kvies jaunimą būti aktyviais ir pilietiškais asmenimis, nepamiršti savo pilietinės pareigos ir rinkimų dieną. “Man ne dzin” neapsiribos veikla tik Vilniuje. Įvairūs renginiai numatyti ir daugelyje Lietuvos miestų. Rugsėjo – spalio mėnesiais Kaune, Klaipėdoje, Utenoje ir kituose miestuose įvyks “Man ne dzin” diskusijos, koncertai, kampanijos pristatymai. Visa tai įgyvendinti regionuose padės jaunimo organizacijos ir įvairios neformalios grupės iš visos Lietuvos, kurioms ne dzin.
“Pagrindinis mūsų siekis – “palydėti” jauną žmogų iki balsadėžės, padėti suprasti pilietiškumo svarbą”, – sakė kampanijos organizatorių LiJOT prezidentė Loreta Senkutė. “Kita svarbi žinutė – pilietiškumas neatsiranda pats savaime. Turime visi skirti tam daugiau dėmesio, visais lygmenimis ir tik tada pasieksime, kad jauni žmonės iš tiesų būtų labiau pilietiški”, – sakė L.Senkutė.