Režisierė Greta Gerwig „Verkiau iš laimės sužinojusi apie nominaciją Oskarui“

Paskelbė: KaunoZinios.lt redakcija Data: 2018-03-01 10:03

Spausdinti | Komentarai

Kino filmo „Lady Bird“ kadras

Į Oskarų apdovanojimų ceremonijoje neoficialiai vyriška laikomą geriausio režisieriaus kategoriją šiemet pateko 34-erių režisierės Gretos Gerwig pavardė. Režisūros debiutantė tapo vos penktąja moterimi Oskarų apdovanojimų istorijoje (nuo 1929 metų), pelniusia nominaciją šioje kategorijoje!

Sužinojusi, jog debiutinis jos filmas „Lady Bird“ susižėrė net penkias Oskaro nominacijas, jauna moteris, iki šiol garsėjusi kaip amerikiečių nepriklausomo kino aktorė, tikino negalėjusi nustoti verkti. „Juokiausi, verkiau iš laimės, šokinėjau ir vėl verkiau. Negalėjau patikėti, jog filmas, apie kurį svajojau, kurį nešiojausi širdyje tiek metų ir kuris man buvo tokiu artimu, tapo artimu ir daugybei kitų žmonių, sergančių už jo sėkmę. Tai neįtikėtina“, – tikina režisierė, kurią įkvėpė 2010-aisiais Kathryn Bigelow gautas Oskaras už geriausią režisūrą bei tapimas pirmąja šį apdovanojimą pelniusia moterimi kino istorijoje.

002

„Prisimenu kaip tuomet verkiau, suvokdama šios akimirkos didybę. Savo laimėjimu Kathryn įkvėpė mane ir daugybę kitų moterų, skatindama veikti ir patikėti savo jėgomis, todėl ir aš tikiuosi, jog žiūrėdama „Lady Bird“ bent viena mergina pasakys norinti sukurti savo filmą“, – mintimis dalinosi režisierė.

005

Paklausta kas įkvėpė sukurti filmą, apie kurį su meile kalba minios, G. Gerwig juokdamasi atsako, jog kalta jos filosofinė prigimtis ir nuolatiniai apmąstymai. „Ką reiškia būti mergaite? Ką reiškia būti viduriniosios klasės mergina, svajojančia apie nepasiekiamus dalykus – tobulą meilę, matytą kino filmuose, didžiulį nuosavą namą su baseinu, keliones ir Niujorko užkariavimą? Kokie gali būti santykiai su mama? Kas yra namai?“, – režisierė tikina, jog šios temos persekiojo ją daugelį metų, nes būtent ji ir yra ta viduriniosios klasės mergaitė, užaugusi kankinama tokių minčių. Kino kritikai nepraleido pro akis šio fakto ir tikina, jog „Lady Bird“ – autobiografinis moters filmas. G. Gerwig kratosi tokios etiketės sakydama, jog juosta paremta asmenine jos patirtimi, tačiau vargiai galėtų būti pavadinta autobiografine ir tikina, jog tai tėra sutapimas. „Filme sudėta daug mano asmeninės patirties, o kadangi esu paprasta mergina „iš liaudies“, tikiuosi, jog viso pasaulio merginos žiūrėdamos juostą „Lady Bird“ ras kažką artimo sau“, – viliasi jauna režisierė.

004

Viename interviu aktorė Natalie Portman pareiškė esanti be galo dėkinga už galimybę išvysti„Lady Bird“. „Būčiau norėjusi pamatyti šį filmą prieš du dešimtmečius, kuomet man buvo 16-lika, tačiau, deja, jis dar nebuvo sukurtas. Pamačiusi „Lady Bird“ supratau kaip stipriai laukiau tokio kūrinio ir kokią stiprią įtaką jis gali daryti besiformuojančiai paauglių asmenybei. Manau, nepaisant savo amžiaus, jį privalo pamatyti kiekviena moteris. Tebūnie tai dovana jums“, – tikino N. Portman, moteris skatinanti vienytis ir drauge siekti tikslų. Oskaro laureatės mintims apie moterų būtinybę palaikyti viena kitą antrina ir filmo režisierė G. Gerwig: „Manau, jog moterys filmų kūrėjos turėtų daugiau dėmesio skirti istorijoms, kurių vyrai negali pamatyti, pajusti arba laiko jas pernelyg buitinėmis. Siekiu kurti filmus, žiūrint kuriuos moterys linguotų galvomis ir sakytų – „ak, ji mane supranta, ji žino tai!““, – tikino režisierė, kurios teigimu, juostos „Lady Bird“ sėkmė įrodė jai esant teisingame gyvenimo kelyje ir suteikė ryžto eiti juo tolyn.

001

Anot jau kovo 2-ąją Lietuvos kinuose startuosiančio filmo siužeto, Save Lady Bird vadinanti Kristina (akt. Saoirse Ronan) nuolatos kivirčijasi su iki skausmo į ją pačią panašia mama (akt. Laurie Metcalf). Darbuose skęstanti moteris nuoširdžiai nesupranta daugeliu atveju keistai atrodančio dukters elgesio. Pastaroji, braidydama gimtojo Sakramento gatvėmis svajoja apie prabangius namus, svaiginančią meilę, gyvenimą Niujorke ir pripažinimą, leisiantį jai ištrūkti iš nekenčiamos rutinos. Skurdas, gyvenimas mažame miestelyje, kuriame dienų dienas nieko nevyksta, mokykla, kurios nuoširdžiai nekenti, mama, kritikuojanti tavo elgesį – maudydamasi tokioje kasdienybėje, išvarginta nesėkmių meilės fronte, paauglė bando rasti savo vietą šiame pasaulyje, tačiau ar tai lengva, kuomet tau – vos 17-niolika?

KaunoZinios.lt_logo

Ši informacija yra portalo KaunoZinios.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija ir nurodžius aktyvią nuorodą į KaunoZinios.lt. Parašykite mums adresu info@kaunozinios.lt