Organizatorių archyvo nuotr.

Prieš beveik pusę metų Kaune, šalia populiarios užkandinės „Keulė Rūkė“ pastatytas Stalino biustas su kiaulės nosimi per šį laikotarpį sulaukė pačių įvairiausių reakcijų. Miesto savivaldybė netgi gavo skundą dėl jo.

Meniškai pakeisto Stalino projektas buvo skirtas rusiškai medijai. Ir ji reagavo aršiai, kaip ir planavom. Buvo įvairių pasipiktinimo straipsnių portaluose. Įvairių nuomonių girdi ir darbuotojai restorane – jaunesnė auditorija džiaugiasi ir palaiko, pasijuokia kartu su mumis. Žinoma, pasitaiko pasipiktinusių, ypač tarp vyresnės kartos. Kauno miesto savivaldybė yra gavusi skundą, tačiau pažeidimo nerado – nes tai meninis kūrinys, stovintis privačioje teritorijoje“, – sakė daugiausia mėsainiais ir šonkauliukais prekiaujančių užkandinių direktorė Roma Fedosejevaitė.

Prekybos miestelyje „Urmas“, kur įsikūrusi kaunietiška „Keulė Rūkė“, lankosi didelis srautas žmonių, tad ir reakcijų būna daug ir skirtingų. „Žmonės nuolat fotografuojasi, net jei nevalgo, užsuka pabendrauti su darbuotojais. Apibendrinant galima sakyti, kad mūsų skulptūrą dengia nuostabos aura“, – sakė pašnekovė.

Stalinas

Organizatorių archyvo nuotr.

Išties, nors tai humoristinis kūrinys, jis sukelia ir netikėtų praeivių reakcijų. Iš užkandinių išėjusiai jaunuolių porai Mantui ir Viktorijai toks istorinio veikėjo išvaizdos interpretavimas patinka.

Taip jam ir reikia. Reikia tyčiotis iš kruvinų diktatorių, pražudžiusių milijonus žmonių. Tai suteikia viešumo, padeda nepamiršti baisių dalykų ir prisideda prie to, kad jie nepasikartotų“, – sakė pašnekovai.

Tuo tarpu pro šalį ėjusiai pagyvenusiai poniai Irenai idėja pastatyti šią skulptūrą nepatiko. Tačiau ne dėl to, kad jai patiktų Stalinas, o priešingai.

„Nesuvokiu kam reikia jį šlovinti. Juk tai parazitas, pražudęs milijonus žmonių. Už ką jam tokia garbė?“, – klausė kaunietė. Atkreipus jos dėmesį į tai, kad tai labiau pajuoka, o ne šlovinimas, pašnekovė vis tiek liko prie savo nuomonės. „Vis tiek jam per daug garbės. Išvis niekaip nereikia jo eksponuoti, kad žmonės tiesiog pamirštų jį ir viskas“, – savo požiūrį dėstė Irena.

stlin

Organizatorių archyvo nuotr.

Ne tik kiaulianosiu Stalinu, bet ir kitais skandalingais meniniais projektais pagarsėjusios „Keulė Rūkė“ vadovė sakė, kad ir toliau laikysis šios linijos ir jau planuoja kitas panašias iniciatyvas, tačiau konkrečių planų kol kas išduoti nenorėjo.

Ji taip pat patvirtino, kad užkandinės tinklas ir toliau neatsisako plėtros planų, kurie turėtų paaiškėti kiek vėliau. Užkandinės meniu, pasak jos, bent jau artimiausiu metu radikaliai nesikeis – klientai lieka ištikimi šonkauliams ir plėšytos kiaulienos mėsainiams, todėl artimiausiu metu mėsainių meniu papildys ir vegetariškas jo variantas.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: