(c) KaunoZinios.lt archyvo nuotr.

Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito diviziono rungtynėse Kauno „Žalgiris“ šeštadienį Vilniuje patyrė pirmąją nesėkmę po devynių pergalių iš eilės, rungtynių pabaigoje nusileidęs vietos „Lietuvos rytui“ (74:91).

Aikštelės šeimininkai rungtynes pradėjo kiek aktyviau (4:0), tačiau jiems įsibėgėti neleido patyręs snaiperis Marcusas Brownas, tiksliai šovęs iš toli (3:4). Po kapitono Dainiaus Šalengos reido rezultatas išsilygino (7:7), vis tik Martynas Gecevičius netrukus vėl leido vilniečiams įgyti nedidelę persvarą (10:7). Įpusėjus kėliniui iniciatyvos ėmėsi puolėjai Travisas Watsonas bei Tadas Klimavičius, po jų tikslių metimų „Žalgiris“ kiek nutolo – 13:10. Nors aikštelės šeimininkai atsakė dvitaškiu (12:13), M.Brownas dar kartą šaltakraujiškai metė iš toli (16:12). Likus kiek daugiau nei trims minutėms iki kėlinio pabaigos „Žalgirio“ trenerių štabui teko priverstinai pakeisti T.Watsoną, kuriam buvo sumuštas kelias. Situacija nesikeitė ir toliau, vilniečiai stengėsi, tačiau žalgiriečiai demonstravo solidesnį žaidimą: Martynas Pocius pataikė iš toli, T.Klimavičius pelnė penkis taškus iš eilės ir po jo dėjimo skirtumas tapo rekordinis – 25:16. Panašiai pirmasis ketvirtis ir pasibaigė – 25:18.

Antrasis kėlinukas prasidėjo atsargiai, o pirmuosius taškus komandoms pavyko pelnyti sužaidus tik kiek daugiau nei dvi minutes, kai nuo baudų metimų linijos neklydo vis aktyviau žaidęs M.Pocius (27:18). Nors Milko Bjelica netrukus pataikė iš arti (20:27), D.Šalenga nesnaudė, atsakydamas tuo pačiu (29:20). Savo progą išnaudojus Artūrui Jomantui (22:29), Gintaras Krapikas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios aštuntąjį tašką pelnė M.Brownas (31:22). Žalgiriečiai ir toliau privertė varžovus strigti savo gynybos gniaužtuose, vis didindami persvarą, kuri pataikius D.Šalengai tapo dviženklė (33:22). Savo trečiąjį tritaškį „įsūdžius“ M.Brownui komandas skyrė jau 12 taškų (38:26). Deja, kuriam laikui žalgiriečių puolimas lyg sustojo, o varžovai tuo pasinaudodami priartėjo iki pavojingos ribos (35:40). Nuotaiką „Žalgirio“ fanams pakėlė tik prieš pat didžiąją pertrauką savo pirmuosius taškus pelnęs Mantas Kalnietis, su lyg finaline kėlinio sirena puikiai prasiveržęs po krepšiu – 44:37.

Ne mažiau atkakliai startavo ir trečioji susitikimo atkarpa. D.Šalenga bei T.Klimavičius tiksliais metimais padėjo „Žalgiriui“ minimaliai padidinti persvarą (48:40), tačiau šeimininkų spurtas 8:0 komandas pastatė į vienodą padėtį (48:48). Iniciatyvos ėmęsis T.Watsonas pelnė tris taškus iš eilės (51:48), leisdamas kauniečiams vėl pirmauti, vis tik nuo sėkmingų vilniečių atakų apsiginti nepavyko. Šeimininkams spurtavus 6:0 žalgiriečiai atsidūrė besivejančių vaidmenyje (51:55). Svarbiu momentu šaltus nervus pademonstravo M.Pocius (54:55), tačiau dar vienas „Lietuvos ryto“ spurtas (9:0) apsunkino padėtį (54:64). T.Klimavičiaus tritaškis leido kiek pagerinti situaciją (57:64), nepaisant to, prieš lemiamas dešimt minučių pirmavo vilniečiai.

Svarbiausia mačo dalį žalgiriečiai pradėjo aktyviai, po Žygimanto Janavičiaus reido sumažinę atsilikimą iki 60:66. Deja, banguotas žaidimas kauniečiams neleido išlaikyti stabilumo ir po eilinės pralaimėtos atkarpos (0:9), padėtis akivaizdžiai komplikavosi – 60:75. Baltos vėliavos svečiai kelti nesiruošė – tris taškus pridėjus M.Kalniečiui, o du M.Brownui, žalgiriečiai pakilo į lemiamą šturmą (70:80). Vis tik rimčiau pakovoti dėl pergalės paskutinėmis minutėmis jau nepavyko – aikštelės šeimininkai savo progas išnaudojo, o paskubomis kauniečių organizuotos atakos tikslo dažniausiai nepasiekė. Aidint finaliniam švilpukui švieslentėje degė skaičiai, skelbiantys apie pirmąjį kluptelėjimą Baltijos lygoje – 74:91.

„Žalgiris“: M.Brownas 15, T.Klimavičius 13 (7 atk. kam.), T.Watsonas 12 (8 atk. kam.), D.Šalenga 10, M.Pocius 9, M.Kalnietis 5, Ž.Janavičius 3, S.Vene 3, M.Begičius 2 (3 atk. kam.), A.Juškevičius 2.

„Lietuvos rytas”: A.Baynesas 15, B.Popovičius 14, M.Bjelica 14, M.Gecevičius 13.