(c) Stock.xchng archyvo nuotr.

Vasario 1 d. visose šalies bibliotekose, dalyvaujančiose projekte „Bibliotekos pažangai“, startavo mėnesį truksianti nacionalinė akcija „Atsargus internetas“. Kauno rajono viešosios bibliotekos taip pat vasarį skelbia atsargaus elgesio internete mėnesiu ir pakvietė gyventojus – ypač vaikus bei paauglius – dalyvauti kiekvieną antradienį rengiamose viktorinose „Protų kovos“ ir išmokti internete elgtis atsargiai. Į specialią pamoką, kurią vedė populiarusis TV personažas Gustavas, Garliavos viešosios bibliotekos konferencijų salę užpildė bibliotekos lankytojai, gausus moksleivių būrys. Kai kurie vaikai į pamoką atėjo lydimi tėvelių.

Klausytojai Garliavos bibliotekoje rinkosi pusvalandžiu anksčiau, nes pabendrauti su jaunaisiais ir vyresniaisiais garliaviečiais, pasidalyti patirtimi apie bendravimą internetu bei tykančius pavojus atvyko Kauno rajono savivaldybės mero pirmoji pavaduotoja Regina Lukoševičienė ir Švietimo centro direktoriaus pavaduotojas Dalius Balčiūnas. Svečiai buvo maloniai nustebinti, kad moksleiviai aktyviai domisi ne tik pačiu internetu, jo teikiamomis pramogomis, bet ir pavojais bei draudimais. Neslepiantys, kad mėgsta bendrauti socialiniuose tinklalapiuose, paaugliai sutriko, kai paklausę, ar tiesa, kad visiškai „išeiti iš facebook‘o“ neįmanoma, gavo teigiamą atsakymą. „Todėl atsakingai ir atsargiai naudokite informaciją apie save, savo šeimą, gyvenamąją vietą, nerašykite bet kur savo telefono numerio ir tik gerai pasvarstę, dėkite nuotraukas į internetinę erdvę. Tai vieša, bet kam lengvai prieinama erdvė, iš kurios galima pasiimti bet ką ir panaudoti bet kam. Turbūt nenorėtumėte, kad čia būtų išplatintos jūsų nuotraukos su negražiais prierašais arba padarytais fotomontažais,“ – perspėjo moksleivius D. Balčiūnas.
„Dirbdama savivaldybėje ir būdama įvairių komisijų, kuriuose sprendžiamos rajono gyventojų socialinės, ugdymo ar švietimo problemos, per visus šios kadencijos ketverius metus esu susidūrusi su labai sunkiomis vaikų, paauglių, šeimų, kuriose jie auga, problemomis. Be to, pati užauginau dvi dukras, o dabar jau auga ir du anūkai, todėl vaikų, paauglių, bendravimo šeimoje ir su draugais problemos man gerai žinomos. Šiuolaikinės technologijos mūsų jaunajai kartai siūlo naujas bendravimo galimybes, naujus mokymosi, informacijos rinkimo ir skleidimo būdus. Ir šių naujovių, manau, nereikia nei atsisakyti, nei drausti. Taip, kaip mokome savo vaikus saugiai elgtis gatvėje, taip turime juos išmokyti saugiai elgtis internetinėje erdvėje. Jau dabar gyvenimiški pavyzdžiai rodo, kad virtualioje erdvėje žmonės nevengia slėpti savo tikrojo veido, prisistato kaip kita asmenybė, todėl mūsų visų pareiga perspėti jauną žmogų apie gresiantį pavojų. Noriu kreiptis ir į moksleivius, kad neliktų abejingi savo draugams ir stengtųsi atkalbėti nuo klaidingo sprendimo, pasidalytų savo mintimis su tėvais, mokytojais,“ – teigė mero pirmoji pavaduotoja R. Lukoševičienė.
D. Balčiūnas ragino vaikus daugiau bendrauti „gyvai“, natūralioje aplinkoje, įvairiuose būreliuose, o internetui per dieną skirti ne daugiau nei 1 valandą. Specialistas perspėjo, kad prie kompiuterio nereikėtų sėsti ir vakare (po 19 val.), nes per ilgai vakare užsisėdėję prie kompiuterinių žaidimų, naktį jauni žmonės paprastai blogai miega, o kitą dieną jaučiasi mieguisti, irzlūs. Tai trukdo ne tik mokslui, bet bendravimui su draugais, artimaisiais.

Garliavos viešojoje bibliotekoje po renovacijos įrengta erdvi vaikų biblioteka, kompiuterių kambarys, kuriame veikia 10 kompiuterių. Pasak bibliotekos direktorės Irenos Stančiauskienės, moksleiviai iš tiesų mėgsta pasėdėti prie kompiuterių, pažaisti kompiuterinių žaidimų, tačiau darbuotojos registruoja lankytojus ir naudotis kompiuteriu moksleiviams leidžiama tik po 1 valandą. Vaikų bibliotekoje be knygų lentynų, dar yra speciali muzikos klausymosi įranga, vaikai gali piešti ir rengti savo darbų parodas. Direktorė teigia, kad bibliotekoje niekada nebūna tuščia, iš gretimų mokyklų mokiniai dažnai užsuka po pamokų, renka medžiagą namų darbams.

Kauno rajono savivaldybės informacija

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: